Львівські медики прогнозують зростання захворюваності на коронавірус після свят

У стаціонарах ковід-лікарень на Львівщині перебувають 1557 людей. Ліжкова мережа заповнена на 30,14%. Зараз львівські медики спостерігають спад захворюваності на коронавірус, однак попереджають про ймовірне збільшення кількості госпіталізованих після свят.

Джерело: Суспільне.

Про це у коментарі розповіла завідувачка центру терапії Львівської лікарні швидкої допомоги Марта Сайко. За її словами, зараз у ЛШМД є 171 пацієнт, який хворіє на коронавірус. Щодня у лікарню поступає 10-15 пацієнтів.

“У порівнянні з попередніми двома тижнями, коли їх поступало вдвічі більше, тенденція іде на спад. Зараз 28 пацієнтів є у реанімаційному відділенні, з них 23 — на апаратах штучної вентиляції легень. Переважно поступають пацієнти 65-70 років з важким перебігом. Зниження кількості госпіталізованих пов’язано із вакцинацією та обмеженнями “червоної карантинної ” зони”, — каже Марта Сайко.

Потрапив у лікарню і Андрій. Через захворювання на коронавірус, чоловіка госпіталізували у реанімацію. Там він провів майже 20 днів. Він розповідає з чого почалося його захворювання:

Львівські медики прогнозують підйом захворюваності на коронавірус після святФото: ЛШМД

Андрій — пацієнт, який перехворів на коронавірус

“Крутилася голова, було запаморочення і сильна задишка при ходьбі. Нюх і смак були, тиск був нормальний. Піднявся по сходах на другий поверх і відчув сильну задишку. На другий день задишка була більша, а на четвертий день я не виходив з хати. Дуже задихався. Ввечері викликали швидку і вирішили забирати у реанімацію, спершу в інтенсивну терапію, потім у реанімацію. У реанімації я був до 14 грудня. Зараз себе нормально почуваю”, — розповів пан Андрій.

І хоч зараз кількість пацієнтів у ЛШМД зменшилася, медики прогнозує збільшення кількості хворих після новорічно-різдвяних свят.

“Може бути тенденція до зростання захворюваності після свят, тому що люди будуть трошки святкувати, відвідувати один одного, родичів, друзів. За два тижні може бути більше пацієнтів”, — додає Марта Сайко.

Завідувачка центру терапії Львівської лікарні швидкої допомоги Марта Сайко радить, вакцинуватися, не скупчуватися великими кількостями, при мінімальних ознаках ГРВІ не ходити на роботу чи до родичів і друзів.

Що відомо

  • На ранок 14 грудня на Львівщині зареєстрували 169 нових випадків інфікування коронавірусом. За добу 1373 людей одужали, 10 – померли.
  • Від 7 грудня на Львівщині діють карантинні обмеження “жовтої” зони. Відвідувати громадські заклади можуть люди, які отримали принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 та мають відповідний документ – “жовтий” сертифікат чи довідку, або ж негативний результат тесту на COVID-19.
  • У понеділок, 6 грудня, в Україні посилились правила адаптивного карантину, зокрема, для невакцинованих громадян. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я. Нові правила адаптивного карантину стосуються насамперед “жовтої” зони. Також ними змінено термін дії “жовтого” сертифікату про вакцинацію 1 дозою препарату проти коронавірусу. Відтепер “жовтий” сертифікат чинний 30 днів, а не 120 днів, як було раніше.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.