Понеділок, 20 травня

Львівські медики повертають 10-річного хлопця до повноцінного життя після важкої хвороби

Львівські медики повертають 10-річного хлопця до повноцінного життя, який ще кілька тижнів тому був прикутий до ліжка через раптову хворобу

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної військової адміністрації, передає “Еспресо.Захід“. 

Медики розповідають, що все почалось із тривалої гарячки, яка продовжувалась понад два місяці. Далі раптово, з’явились розлади травлення та наросла неврологічна симптоматика. Перебуваючи в інфекційній лікарні, підліток впав у кому. Тому пацієнта перевезли до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, де розпочали терапію імуносупресивними доменними імуноглобулінами та гормонами. Лікарі підозрюють у хлопця аутоімунний енцефаліт.

“Дані лабораторних та інструментальних досліджень, характерна клінічна картина дають нам підстави говорити саме про аутоімунний енцефаліт, ймовірно після перенесеного коронавірусу. Призначене згідно з протоколами, лікування було ефективним, зараз хлопчина продовжує терапію гормонами, поступово зменшуючи дозу”,– розповіла імунолог ЗУСДМЦ Соломія Тимчишин.

Зараз хлопець з допомогою фахівців працює над поверненням функціональних навичок, таких як стояти, ходити, сидіти. Команда реабілітологів розробила план індивідуальних занять, які розпочались з перших днів перебування пацієнта у педіатричному відділенні.

В оновленому залі для реабілітації хлопчик понад три тижні посилено працював над вдосконаленням функціональних навичок та зміцненням м’язів. Фахівці фізіотерапевтичного відділення зазначають, що функціональний стан Назара цілком дозволяє йому перебувати вдома, самостійно себе обслуговувати, а також повернутись до навчання.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.