Львівські лікарі врятували немовля із вродженним ендокринним захворюванням

Львівські неонатологи врятували новонародженого Максима. В дитини вроджене ендокринне захворювання. Про це повідомили у Першому медоб’єднанні Львова — пише Суспільне.

На 12 день після пологів мати новонародженого помітила, що він погано їсть, також дитину нудило. Жінка подумала, що це через суміш для годування, але, коли Максим збліднів і майже не рухався, мати викликали швидку. У лікарню дитину доставили у критичному стані: з шоком та утрудненим диханням.

Львівські лікарі врятували немовля із вродженним ендокринним захворюванням
Породілля Юстина разом з новонародженим сином Максимом. Фото: Перше ТМО Львова

Лікарі одразу зробили дитині низку аналізів, які виявили в хлопчика гіперплазію кори наднирників — вроджена патологія, при якій наднирники не виробляють достатньої кількості гормонів. Це спричинило дефіцит кортизолу — гормону, необхідного для підтримки всіх систем організму, а також регулювання добових ритмів та процесів обміну речовин.

“Захворювання — рідкісне та трапляється в однієї дитини з 12 тисяч. Відразу після народження патологія жодним чином не проявляється. Та вже за кілька тижнів діти втрачають вагу, знижується частота серцебиття, розвивається шок. Рятує таких пацієнтів лише замісна терапія”, — йдеться у повідомленні.

Львівські лікарі врятували немовля із вродженним ендокринним захворюванням
Породілля Юстина з новонародженим сином Максимом разом з командою лікарів. Фото: Переш ТМО Львова

Максиму ввели ін’єкцію гормонів, його стан стабілізувався. За словами лікарів, зараз дитина почувається краще. Максим знову активний та добре їсть. З лікарні хлопчика вже виписали, втім він перебуватиме під наглядом ендокринолога, адже прийматиме замісну гормонотерапію.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.