Львівські активісти пікетуватимуть суд, який фактично заборонив Нацраді позбавляти «Радіо Вєсті» ліцензії

Сьогодні о 9 годині, у Львові біля Франківського районного суду активісти влаштують акцію протесту “Суди чесно або зніми мантію” проти рішення судді щодо «реанімації» радіостанції «Радио Вести», якій Національна рада з телебачення та радіомовлення мала намір не продовжувати ліцензію. Про це повідомив громадський активіст Святослав Літинський.

Франківський райсуд Львова фактично заборонив Нацраді розглядати питання про продовження ліцензії. Заступник голови Нацради Уляна Фещук заявила, що це рішення є перешкодою діяльності регулятора. Вона також зазначила, що постанова прийнята з порушенням процесуальних норм. Відтак, завтра львівські активісти протестуватимуть проти рішення райсуду, яким було заборонено вчиняти будь-які дії щодо радіостанції.

«Так, 23 лютого, у Львові активісти прийдуть до Франківського районного суду, де символічно зніматимуть мантію, щоб висловити свою громадянську позицію. Річ у тім, що суддя Масендич своїм рішенням практично реанімував російську радіостанцію “Радио Вести”. Ця радіостанція працює у Києві і активно займає антиукраїнську позицію. Через декілька днів у “Радио Вести” закінчується ліцензія, і Нацрада планувала її не продовжувати через велику кількість скарг. Проте несподівано з’явилося дивне рішення суду зі Львова, яке заблокувало будь-які дії щодо радіостанції. Тепер проросійська пропаганда звучатиме в ефірі й надалі, і причиною цьому є дії львівського судді. Активісти вважають, що такі особи не мають права носити мантію», – написав Святослав Літинський.

Таким чином суддя Франківського районного суду у Львові, зазначає Літинський, заблокував ще один шлях до очищення мовного інформаційного простору України.

Активіст нагадує, що 16 лютого 2017 року Нацрада мала розглядати заяву «Радио Вести», яке належить ТОВ «ТРК Дивосвіт» та здійснює мовлення в Києві, щодо продовження терміну дії ліцензції на мовлення, адже вона закінчується 25 лютого 2017 року. Проте припинити дію ліцензії Нацрада не змогла, бо представник “Радио Вести” на засідання Нацради приніс рішення львівського суду, яким Нацраді, фактично, заборонено розглядати це питання.

А передісторія така: громадянка Надія Бондарєва 15 лютого 2017 року подала заяву до суду з майновими вимогами до “Радио Вести”. Цього ж дня львівський суд приймає ухвалу ухвала про забезпечення цього позову і заборону Нацраді вчиняти будь-які дії щодо “Радио Вести”.

Разом з відомим громадським активістом Святославом Літинським протестуватимуть проти такого рішення суду і закликатимуть суддю Василя Масендича зняти суддівську мантію активісти ініціатив “Мовна безпека” та “И так поймут”.

Святослав Літинський також нагадує, що за сепаратистські висловлювання журналістів та гостей студії радіостанція та її журналісти вже не раз потрапляли у скандальні ситуації. Позапланові перевірки “Радио Вести” проводила і Нацрада з питань телерадіомовлення.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: