Львівська “Реберня” замінила картини, які викликали обурення у проросійських одеситів

Львівська “Реберня”дала задню у скандалі з одеситами, попри велику підтримку решти людей.
Джерело: Діло.

Про заміну експозиції повідомив Андрій Худо, власник мережі закладів.

“Ми щиро любимо Одесу, як і всі інші міста України. Ми не відкриваємо наші формати будь-де, а лише в тих містах, які нам імпонують.

Кожна наша Реберня – це сучасний ресторан, який також є галереєю. І тут українські художники мають змогу виставляти свої роботи, в тому числі на гострі теми. Актуальне мистецтво ніколи не буває зручним і не потребує до себе однозначного позитивного ставлення.
 
Ми змінили частину експозиції, оскільки деякі роботи викликали обурення одеситів. Але на цьому місці з‘являться інші твори, бо наші простори покликані об‘єднувати і творити позитивні емоції”, – пише Худо у Фейсбуку.
 
До слова, під цими словами Андрій Худо отримав шквал критики від тих, хто раніше підтримав позицію “Реберні” в Одесі.
 
Більше того, дехто вважає це успішним піар-ходом.
Є і ті, які вважають, що “Реберня” прогнулась під тиском місцевої влади швидше, ніж від групки невдоволених проросійських мешканців.
 
“Я вважаю, що тиск на компанію, що відкрила реберню, з боку місцевої влади дуже навіть міг бути. Вона, як і рядова сепарня, ставиться до всього українського аж ніяк не позитивно. І навіть не через “русскую душу”, а суто через захист власних інтересів. Коротше, нашим бандюкам наступили на мозоль…
 
Як тут бути – не знаю. Це “окрема бандитська республіка” і, відповідно, свої правила і устої, які не всі спроможні зрозуміти… Але щось із цим усім робити потрібно, бо то не діло – йдемо не в той бік… Найперше – необхідно нарощувати “український потенціал”, стійко відстоювати своє! Поки що, на жаль, ми це вміємо так собі…”, – пише Сергій Бригар у Фейсбуку.
 
Нагадаємо, в Одесі оголошують бойкот через “жарти” на стінах та саркастичні малюнки у “Реберні”.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: