Понеділок, 22 квітня

«Львівська політехніка» належить до найдавніших технічних вишів світу

Львівська політехніка

7-8 грудня університет святкує своє 200-річчя

Національних університет «Львівська політехніка» знайшов унікальні документи, які підтверджують, що навчальний заклад заснували раніше, аніж вважалося досі. Тому у 2014-му році у «Львівській політехніці» святкували 170-річчя, а у 2016-му – вже 200 років від дня створення. Тепер Політехніка належить до найстаріших технічних вишів світу.

«Цей документ ми знайшли у цісарському архіві у Відні. Мали ще багато клопотів з перекладом, бо це готичний шрифт і лише одна людина у Львові змогла його перекласти. Це є декрет австрійського імператора Франца І, який 6 березня 1816 року дав згоду на заснування Реальної школи у Львові. Ми шість років досліджували історію Львівської політехніки. Причому ми досліджували зовсім не для того, щоби в цьому році святкувати 200-річчя, а просто було цікаво», – розповідає ректор НУ «Львівська політехніка» Юрій Бобало.

Раніше ж вважалося, що університет бере свої початки від Технічної академії, заснованої у 1844-му році. 28 років різниці між школою і академією – термін, хоч і невеликий, та геть міняє статус Політеху серед ВНЗ світу.

«Львівська Політехніка» потрапляє в 10-ку найстаріших технічних навчальних закладів і Європи, і, відповідно, світу. Чим не привід для гордості для Політехніки, для Львова, для країни? Відповідно ми можемо гордитися не тільки найстарішим пивом, а й найстарішим технічним навчальним закладом», – наголошує голова ГО «Асоціація випускників Львівської політехніки» Олег Сергєєв.

Усе починалося менш як з півсотні студентів, а зараз їх у Політехніці понад 36 тисяч. Серед випускників альма-матер не лише науковці зі світовим іменем, але й відомі політики.

«За всі роки це близько 250 тисяч людей, якщо говорити про сучасну Україну. Юрій Луценко, наприклад, є випускником, Дмитро Шимків. Це є Лілія Гриневич – міністр науки і освіти України. Прекрасний приклад – Президент Монголії є випускником Львівської Політехніки», – розповідає голова Ради молодих вчених «Львівської політехніки» Олександр Березко.

Своїх випускників Політехніка чекає у гості. 7 та 8 грудня університет святкує 200-літній ювілей. На урочистості запросили керівництво держави, а ще 70 ректорів українських та європейських вишів.

zaxid.net

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.