п`ятниця, 20 вересня

«Львівська політехніка» через суд скасувала заборону Мінкультури на будівництво багатоповерхівки

Юристи університету переконали суддів, що Львів не має історичного ареалу

«Львівська політехніка» через суд скасувала заборону Мінкультури на будівництво багатоповерхівки

Львівський окружний адмінсуд скасував заборону Мінкультури на проведення будь-яких будівельних робіт на розі вул. Карпинця та Засядька, де «Львівська політехніка» будує багатоповерхівку з офісами та підземним паркінгом для своїх працівників, повідомляє zaxid.net.

Мінкультури у травні 2017 року зупинило роботи на цій ділянці, оскільки, починаючи будівництво в історичному ареалі Львова, університет мав отримати в міністерстві погодження проекту і дозвіл на проведення робіт, однак не зробив цього. Втім, юристам «Львівської політехніки» вдалося довести в суді, що Міністерство культури не мало право зупиняти будівництво, оскільки межі історичного ареалу Львова досі не затверджені самим Мінкультури, через це отримувати дозвіл у міністерства й не було обов’язковим.

В оприлюдненій 24 листопада постанові Львівського окружного адмінсуду вказано, що межі історичного ареалу населеного пункту вважаються визначеними тільки після їх офіційного затвердження Міністерством культури України. Оскільки ж на офіційному сайті Мінкультури інформації про затвердження меж історичного ареалу Львова немає, суд вирішив, що немає і підстав говорити про те, що будівництво багатоповерхівки ведеться в історичному ареалі. Відтак – університет як замовник будівництва й не мав необхідності звертатися до Мінкультури за погодженням.

При цьому суд відкинув і аргументи про те, що межі історичного ареалу затверджені рішенням виконкому Львівської міськради.

«Ні законодавством, що діяло на дату винесення рішення виконкому ЛМР, ні законодавством, яке діяло станом на дату винесення припису Мінкультури, не передбачено повноважень виконавчих комітетів щодо затвердження меж історичних ареалів населеного місця. Тому рішення виконкому ЛМР не може вважатися належним документом, яким затверджені межі історичного ареалу міста Львова, без погодження таких меж Міністерством культури України», – йдеться у постанові суду.

Відтак суд визнав протиправним і скасував припис Мінкультури про зупинення будь-яких робіт, дозволивши таким чином продовжувати будівництво. Однак Мінкультури ще має час для подачі апеляції, тому постанова суду ще не набрала чинності.

Цікаво, що із будівництвом багатоповерхівки на розі вул. Карпинця та Засядька пов’язано вже кілька судових процесів. У 2013 році львівський суд за позовом правозахисників та мешканців сусідніх будинків скасував декларацію про початок будівельних робіт, однак у лютому 2016 року, за інформацією «Дивись.info», ДАБІ вдруге видала «Львівській політехніці» необхідні дозволи.

Наприкінці 2016 року прокуратура Львівської області також повідомляла, що через це будівництво подаватимуть до суду на посадовців департаменту архітектури Львівської облдержадміністрації, оскільки попри резонанс чиновники не провели обстеження пам’яток культурної спадщини, біля яких почалися будівельні роботи.

Зазначимо, що підрядником будівництва є ТзОВ «Будівельно-ремонтне підприємство “Технобуд”», власником якого, згідно з даними аналітичної системи YouControl, є бізнес-партнер братів Дубневичів, колишній директор ТзОВ «Корпорація КРТ» Юрій Пастернак.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.