Львівська Опера скасувала два міжнародні балетні конкурси після скандалу із Санжаревським

Адміністрація театру стверджує, що конкурси скасували через завантаженість артистів

Керівництво Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької скасувало міжнародні балетні конкурси Ballet Fest та Junior Ballet Fest, які мали відбутись у травні та червні, пояснюючи це тісним графіком та завантаженістю театру. У балетній трупі кажуть, що справжня причина скасування – це недавній скандал із екс-артистом балету театру Миколою Санжаревським.

Про раптове скасування міжнародних конкурсів ZAXID.NET розповіла артистка балету львівської Опери Юлія Єрмоленко. За її словами, конкурс хореографів Ballet Fest відбувався вже тричі, а дитячий балетний конкурс Junior Ballet Fest – двічі. Наступні конкурси планували провести у травні та червні відповідно, але відмовилась дирекція Опери.

«Балетним фестивалем займалась наша громадська організація «Артгільдія балету». Ми мали домовленість із самим театром, який виступав співорганізатором, і вже запросили понад 200 учасників з Італії, Франції, Туреччини, Польщі, Молдови, Білорусі та України. Ці люди вже збирались до нас і готувались до цього фестивалю, діти до сьогодні дзвонять і перепитують, чи раптом не передумали скасовувати. Але дирекція таки вирішила у цьому році не проводити конкурси, – сказала Юлія Єрмоленко. – Нам дали зрозуміти, що це через скандал, пов’язаний із Санжаревським. Але балетний фестиваль – це не лише його проект, ми всі ним займались і жаль проробленої роботи і тих дітей, які вже планували виступити на нашій сцені».

Директор-розпорядник львівської Опери Андрій Митроган підтвердив ZAXID.NET інформацію про скасування балетних конкурсів, однак відмовився коментувати зв’язок зі скандалом навколо Миколи Санжаревського.

«В нас є режисерська колегія, яка розглядає ті чи інші наші творчі плани. Розмова про цей фестиваль не мала офіційного характеру, усі розмови були попередні. І, крім того, у нас в цьому сезоні плануються дві прем’єри – це додатковий час підготовки. Тому в цьому році режколегія вирішила не проводити ці конкурси. Сподіваюсь, у 2019 році вдасться їх відновити. Але я не володію інформацією про те, що скасування конкурсів може бути пов’язане із Миколою Санжаревським, тому не можу це коментувати», – сказав Андрій Митроган.

Нагадаємо, наприкінці лютого львівська Опера звільнила артиста балету Миколу Санжаревського, після того, як його звинуватили у підтримці та фінансуванні «Л/ДНР». Цю інформацію перевіряє СБУ, яка порушила за цим фактом провадження за ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) і працівники спецслужби вже провели обшук у квартирі Миколи Санжаревського.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.