Понеділок, 17 червня

Львівщина отримала майже 2000 доз вакцини для безкоштовного щеплення від грип

Львівщина отримала 1900 доз вакцини для безкоштовного щеплення від грипу. Про це Суспільному повідомила головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Іванченко. З них 300 доз вакцини Ваксігрип (Франція) отримав “Львівський обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ”. Там розпочали щеплення працівників 14 листопада.

“Першочергово вакцинують тих, у кого найбільше ризиків захворіти. Якщо ми говоримо про обласний центр контролю і профілактики хвороб, то це працівники вірусологічної лабораторії, лабораторії особливо небезпечних інфекцій, лікарі-епідеміологи, лікарі-дезінфекціоністи, адміністрація, ті, які мають найбільший контакт з людьми”, — розповідає Наталія Іванченко.

Також вакцину проти грипу отримала обласна база спеціального медичного постачання. Туди надійшло 1600 доз вакцини. Вакцини передали у заклади охорони здоров’я, куди госпіталізують людей з підозрою гострі респіраторні вірусні інфекції. Це, зокрема, “Львівська обласна інфекційна лікарня”, “Центр легеневого здоров’я”, інші заклади.

Зараз на Львівщині фіксують спад захворюваності на коронавірус, натомість зростає кількість хворих на грип.

“На Львівщині лабораторно підтвердили 132 випадки захворювання на грип А. Методом ПЛР виявлено грип А, який саме штамп ми виявити не можемо, але згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у цьому епідсезоні будуть циркулювати два штами рипу А — “Вікторія”, “Дарвін”, “Австрія”, “Пхукет”, — каже Наталія Іванченко.

Період, упродовж якого виробляються захисні антитіла після вакцинації від грипу, становить 14 днів. За словами Наталії Іванченко, якщо людина захворіла на гостре респіраторне захворювання, вона може вакцинуватися одразу після того, як вилікується та почуватиметься добре.

14 листопада у Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що регіони України отримали 190 тисяч доз безплатних вакцин від грипу. Безоплатні щеплення можуть отримати особи з груп ризику. Передусім, йдеться про медиків, вагітних, людей похилого віку із хронічними захворюваннями. Львівщина має отримати близько 7 тисяч доз вакцини від грипу.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.