За участі Порошенка на Львівщині відкрили школу

На Львівщині за участі Президента України Петра Порошенка відкрили новозбудовану школу-гімназію у селі Наварія Пустомитівського району, перший камінь якої заклали ще 30 років тому.

Фото: Микола Тис/ZIK

Фото: Микола Тис/ZIK

Порошенко назвав відкриття школи «величезною подією», пише IA ZIK.

«Дехто думає, що це рядова подія. Ні, це демонстрація пріоритетів України. Освіта – це ключ до успіху України та українців», – зазначив Президент.

Він також додав, що найперший пріоритет в освіті це сільська школа.

«Було твердження, що українське село гине, вмирає, що тут немає роботи. Ми демонструємо інші підходи. Підвищуємо освітні сучасні технології. Забезпечення Інтернетом, доступ дітей до найкращих педагогів. Знання дітям знадобляться, щоб працювати на Україну як члена ЄС», – додав Глава держави.

Фото: Микола Тис/ZIK

Фото: Микола Тис/ZIK

Президент вручив школі подарунок – сертифікат на багатофункціональну музичну систему. Порошенко оглянув приміщення школи і поділився позитивними враженнями.

Також у виступі на відкритті школи Порошенко похвалив відремонтовану дорогу Львів-Пустомити-Меденичі, роботи на якій проводились коштом митного експерименту.

Як повідомила в коментарі журналістам директор Наварійської школи Ольга Кметик-Подобінська, перший камінь на будівництві школи заклали ще у 1986 році. Розпочалося будівництво у 1988, однак його кілька разів призупиняли і знову розпочинали. Активні роботи щодо завершення школи проведені за останні півтора роки. Новозбудоване приміщення навчального закладу розраховано на 300 учнів, наразі тут навчатимуться 220 школярів. Досі у селі Наварія була школа 1-2 ступенів, діти навчались у не зовсім пристосованих двох приміщеннях, яким біля 200 років. Нова школа отримала 1-3 ступінь і статус гімназії.

Фото: Микола Тис/ZIK

Фото: Микола Тис/ZIK

«Раніше школа розміщувалася у старих аварійних приміщеннях. Були незручності. Зараз ми такій казковій школі», – зазначила директор.

Будівля школа розмальована у різні кольори. Тут є 12 класних кімнат, навчальні кабінети хімії, фізики, біології, спортивний та актовий зали. Загальна кошторисна вартість будівництва школи становить понад 66 млн грн з державного, обласного та місцевого бюджетів. Планується, що у школі навчатимуться не тільки місцеві діти, але й з сусідніх сіл.

Як зазначила директор Департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій, це перша гімназія у Пустомитівському районі.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.