У Поморянському замку розібрали завали та облагороджують територію, – ФОТО

Як повідомили громадські діячі, які опікуються замком, у липні цього року нарешті вдалося розібрати завали східного крила, тривають роботи з ліквідації аварійного стану замку.

Пише 032

12 квітня 2018 року на Львівщині обвалилася стіна пам’ятки архітектури 16 століття, що тривалий час перебувала в аварійному стані – Поморянського замку.

Окрім цього, у будівлі повністю демонтували радянську черепицю і перекрили східне крило замку тимчасовим накриттям.

поморянський замок реставрація

Активісти почали розробку проекту реконструкції та утримання призамкового парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення ХІХ ст, площею 7 га.

Аби привернути увагу до пам’ятки, останнім часом тут проводять різноманітні заходи – волонтерські дні, літні дитячі табори, акції тощо.

поморянський замок реставрація

Зараз у Поморянах задумали привести до ладу призамкові території, зокрема, один із чотирьох бастіонів, які колись оточували замок, який єдиний зберігся до наших днів.

Щоби привести туди екскурсії, потрібно покосити траву на пагорбі, яка вже сягає вище пояса. Тож у соцмережах активісти збирають кошти на повноцінну мотокосу із нормальною потужністю, яка би змогла справитися з “хащами” на 7 гектарах.

“Ми беремо курс на ревіталізацію парку, тому що допоки переступають поріг, замок живе. І ми дуже хочемо, аби Ви сюди могли приїхати на весь день з сім’єю чи друзями, відвідати замок XVI ст., дерев’яну церкву XVII ст., бароковий костел XVIII ст.., ратушу ХІХ ст… Поморянський музей ХХІ ст., покуштувати поморянські чорні вареники та грибну юшку, а тоді взяти коци, кошички з чимось смачненьким і влаштувати собі сієсту десь там в глибині поморянського парку, а діти най бігають автентичними доріжками, намотують кола довкола бастіонів, воюють на картонних мечах, шукають підземний хід до Краснопущі…”, – зазначили небайдужі мешканці Львівщини.

Деталі про те, як можна допомогти ініціативній групі з відродження Поморянського замку за посиланням.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: