У Львові викупили останню ділянку для будівництва Північної об’їзної

У Львові викупили останню ділянку для будівництва Північної об’їзної дороги. Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький — передає Tvoemisto.tv.

«Над реалізацією цього проєкту Львівська РВА працювала три роки. Нова дорога розвантажить Південний обʼїзд Львова, зменшить кількість транзитного транспорту через місто і поліпшить екологічну ситуацію. Кошти на роботи нададуть Європейський банк реконструкції та розвитку та Європейський інвестиційний банк на умовах співфінансування»,– зазначив він.

Зазначимо, що Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області інформує, що через повномасштабну війну фінансовий ресурс державного бюджету на ремонт автомобільних доріг обмежений. А тому в бюджеті на 2023 рік не передбачені кошти на будівництво Північної об’їзної дороги Львова.

Північну об’їзну Львова будуватимуть в межах населених пунктів, починаючи з села Бірки через Завадів, Зашків, Гряду і до Малих Підлісок. Загальна протяжність автошляху становить 23 кілометри. Для цього Європейський банк реконструкції та розвитку виділив 11 мільярдів гривень. Це – кредитні кошти, які необхідно повернути до 2035 року. Будівництво планували розпочати ще минулого року.

Нова дорога дозволить значно розвантажити південну об’їзну та вуличну мережу Львова. Автошлях найвищої категорії 1А матиме цементно-бетонне покриття, дві смуги руху у кожному напрямку, шумозахисні екрани у межах населених пунктів, сім шляхопроводів, три мости та три естакади, надземні або підземні переходи.

Нагадаємо, загалом для будівництва Північної об’їзної потрібно було відчужити 52 земельні ділянки та 9 житлових будинків, розташованих на них. Раніше у  Львівській облдержадміністрації зауважили, що домовленості про викуп вже теж з усіма власниками є, затримки лише через юридичні аспекти справи.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: