Вівторок, 23 квітня

Торік на Львівщині зафіксували рекорд інсультів за добу. Чи частішають ці випадки й надалі

Наприкінці минулого року в Обласному центрі екстреної медичної допомоги зареєстрували рекордну кількість інсультів за добу – 49. Тенденція до почастішання випадків інсультів та інфарктів є й надалі. Про це під час інтерв’ю Tvoemisto.tv повідомила очільниця департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Наталія Літвінська. 

«Тенденція до почастішання випадків інсультів та інфарктів є, але треба розуміти, що тепер швидка допомога госпіталізує усіх пацієнтів з підозрою на інсульт, який у подальшому може не підтвердитися у закладі охорони здоров’я». 

Водночас, слід констатувати, що спостерігається тенденція до зростання кількості серцево-судинних захворювань. На це впливає також і ситуація в країні – люди більше хвилюються, не всі правильно профілактують гіпертонічну хворобу. Якщо в людини гіпертонічна хвороба, вона має вести щоденник контролю тиску, щодня вживати ліки, щоб не відбувся його стрибок, який може спровокувати інфаркт або інсульт.

Але, з другого боку, каже Наталія Літвінська, в області почали краще їх діагностувати. У кожній кластерній лікарні створені відділення екстреної медичної допомоги. Раніше людина з підозрою на інсульт переважно залишалася вдома, її старалися не транспортувати. З часом підходи до лікування інсульту змінилися, і тепер такі пацієнти повинні негайно бути госпіталізовані у лікарню. 

Джерело: Софія Шавранська.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.