Століттями цей замок — фортеця, був королівською резиденцією, панською садибою, тюрмою, навчальним закладом.
Замок був зведений на кошти Якуба Собєського (батько короля Речі Посполитої Яна III Собеського) у 1634 році як оборонна фортеця за проектом невідомого італійського архітектора на місці старого дерев’яного замку, який оточували потужні земляні вали, обкладені каменем, з бастіонами на кутах та ровами з водою.
У дворі замку є два палаци. Більший з них має назву Великого палацу, а навпроти в’їзної вежі розташований Китайський палац. Цікавий також замок тим, що тут була перша система каналізації, яка збереглася до наших днів. Замок являє неоголландській тип оборонних споруд і належить до пам’яток типу «palazzo in fortezzo», тобто поєднує функції оборони та житла. Оборонні споруди Золочівського замку — це вали, бастіони, надбрамна вежа, міст і равелін. З часів заснування збереглися вали, бастіони, частково надбрамний корпус, а равелін і міст — реконструкція.
Обійдемо навкруги замку
З-під проваленої стіни проглядає незрозуміла арка
У замковому дворі збереглися донині лише Китайський палац, Великий житловий палац і значно перебудована в кінці XIX століття надбрамна вежа. В’їзна вежа, Китайський палац, Великий житловий палац творять ренесансний ансамбль.
Прогуляймося всередині
Оглядова екскурсія — закінчена йдемо на вихід
Підтримайте проект на Patreon