Вівторок, 23 квітня

Спадщина. Золочів. Фортеця-замок. Експедиція 2013 року

Століттями цей замок — фортеця, був королівською резиденцією, панською садибою, тюрмою, навчальним закладом.

Замок був зведений на кошти Якуба Собєського (батько короля Речі Посполитої Яна III Собеського) у 1634 році як оборонна фортеця за проектом невідомого італійського архітектора на місці старого дерев’яного замку, який оточували потужні земляні вали, обкладені каменем, з бастіонами на кутах та ровами з водою.

У дворі замку є два палаци. Більший з них має назву Великого палацу, а навпроти в’їзної вежі розташований Китайський палац. Цікавий також замок тим, що тут була перша система каналізації, яка збереглася до наших днів. Замок являє неоголландській тип оборонних споруд і належить до пам’яток типу «palazzo in fortezzo», тобто поєднує функції оборони та житла. Оборонні споруди Золочівського замку — це вали, бастіони, надбрамна вежа, міст і равелін. З часів заснування збереглися вали, бастіони, частково надбрамний корпус, а равелін і міст — реконструкція.

Обійдемо навкруги замку

З-під проваленої стіни проглядає незрозуміла арка

У замковому дворі збереглися донині лише Китайський палац, Великий житловий палац і значно перебудована в кінці XIX століття надбрамна вежа. В’їзна вежа, Китайський палац, Великий житловий палац творять ренесансний ансамбль.

Прогуляймося всередині

Оглядова екскурсія — закінчена йдемо на вихід

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.