Прокуратурі не вдалось відсудити землю під будинком Димінського на Яворівському полігоні

Згідно з угодою оренди, Петро Димінський мав би відновити на цій ділянці санаторій, натомість збудував посеред військового полігону приватний будинок 

Господарський суд Львівської області не задовольнив позов заступника генерального прокурора про розірвання договору оренди земельної ділянки з «Охоронною фірмою “Ірбіс”». Таким чином, фірма, пов’язана з Петром Димінським, і надалі зможе користуватися землею на території Яворівського полігону, де на озері побудований приватний будинок Димінського, пише Захід.нет.

Як пишуть «Наші Гроші. Львів», декілька років тому військові віддали в оренду ТОВ «Охоронна фірма “Ірбіс”» приміщення колишнього військового санаторію та земельну ділянку довкола нього площею 29,3 га. Замість відновлення санаторію екс-почесний президент футбольного клубу «Карпати» Петро Димінський збудував собі тут мисливський будинок.

У березні 2019 року військові намагалися через суд не продовжити угоду оренди санаторію, але Західний апеляційний суд дозволив автоматично продовжити договір оренди.

Попри судові позови, Яворівська квартирно-експлуатаційна частина, яка й укладала у 2012 році угоду про оренду з ТОВ «Охоронна фірма “Ірбіс”», внесла зміни до угоди і дозволила орендувати військове майно наступні 18 років – до 2030 року.

Як ідеться в рішенні суду від 13 січня, прокурор стверджував, що землю в оренду передали в незаконний спосіб, а договір уклала неуповноважена особа. Він також зазначив, що орендар користується ділянками без реєстрації права оренди та використовує ділянки не за цільовим призначенням.

Проте, на думку суду, земельна ділянка площею 29,3 га на момент укладення договору оренди не належала до земель водного фонду. Тож суд вирішив, що в оренду передали нежитлове приміщення, а земельна ділянка є прилеглою до нього, а оскільки, вона огороджена та «не має іншого використання, ніж використання як прилеглої до об`єкту оренди території», то це призведе до «позбавлення відповідача можливості доступу до орендованої будівлі». Тому причин розривати угоду немає.

Нагадаємо, що Петро Димінський офіційно перебуває у розшуку через підозру у вчиненні смертельної аварії, в якій загинула 31-річна Наталія Тріла. Вину за вчинення ДТП взяв на себе, власне, співвласник фірми «Ірбіс» Андрій Борщ, який, попри докази експертів, що він не керував автомобілем, доводить, що саме він вчинив ДТП.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.