п`ятниця, 29 березня

Польща хоче дозволити проживання нащадкам мешканців Речі Посполитої

Усі нащадки жителів першої й другої Речі Посполитої, зможуть отримати можливості для проживання у Польщі

Польський уряд хоче спростити правила отримання можливості законного проживання на території країни для нащадків першої та другої Речі Посполитої. Про це повідомляє Business Insider, пише zaxid.net.

За словами глави канцелярії прем’єра Польщі Міхала Дворчика, уряд вже розпочав процедуру спрощення.

«Уряд починає роботу над рішеннями, які дозволять спростити процедури і можливості, пов’язані з поселенням в Польщі всіх нащадків жителів першої і другої Речі Посполитої, які заявляють про зв’язок з Польщею», – повідомив Дворчик.

Ідея уряду полягає у тому, що усі нащадки жителів першої й другої Речі Посполитої, які заявляють про зв’язок з Польщею, могли отримати можливості для проживання у країні.

Перша Річ Посполита існувала на частині територій сучасних Польщі, Литви, Білорусі, України, Росії та Латвії у 1569 – 1795 роках. Друга Річ Посполита існувала в 1918 – 1939 роках на частині територій сучасних Польщі, Литви, Білорусі та України.

На підтвердження свого права на проживання, потенційний нащадок повинен ретельно дослідити своє генеалогічне дерево і довести родинні зв’язки з людиною, що жила щонайбільше 451 рік тому.

Така широка категорія потенційних мігрантів може стати способом порятунку польського ринку праці, оскільки згідно з урядовими прогнозами, до 2030 року Польщі бракуватиме близько 4 млн співробітників.

Наразі у Польщі існує три категорії видів на проживання для громадян третіх країн, а саме:

  • дозвіл на тимчасове проживання;
  • дозвіл на постійне проживання;
  • дозвіл на проживання довготривалого резидента ЄС.

Громадянин третьої країни може подати заяву на отримання дозволу на тимчасове проживання, якщо він має підстави перебувати на території Польщі строком більше, ніж 3 місяці. В іншому випадку він повинен подавати заяву на отримання Шенгенської візи.

Такими підставами є, зокрема, працевлаштування, економічна або творча діяльність, отримання освіти та наукові дослідження, сімейні зв’язки тощо.

Також з 2008 року є можливість отримати Карту поляка — документ, який підтверджує приналежність особи до польського народу поза межами історичної батьківщини і дає певні привілеї для проживання.

Карта може бути надана лише особі, що не має польського громадянства або дозволу на проживання і яка є громадянином Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Естонії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Литви, Латвії, Молдови, Російської Федерації, Таджикистану, Туркменістану, України або ж Узбекистану.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: