п`ятниця, 23 лютого

Підгорецький замок потрапив у список величних і занепалих будівель світу від Daily Mail

Також у списку занепалі будівлі із США, Франції, Британії, Японії, Португалії.

Підгорецький замок, що у Бродівському районі Львівської області потрапив у список покинутих і занепалих грандіозних і величних будівель світу, його опублікувало британське видання «Дейлі Мейл», пише Твоє місто.

Вражаюча Галичина: Підгорецький замок з висоти пташиного польоту (відео)

Підгорецький замок

Також у списку занепалі будівлі із США, Франції, Британії, Японії, Португалії.

Видання опублікувало фото, та коротку історію декількох будівель, із книги Майкла Керрігана «Покинуті палаци», у ній він зібрав 150 палаців, готелів з усього світу. Занепалих і поруйнованих часом. «У виданні пояснюються захоплюючі причини їх загибелі, які включають політику, банкрутство, особисті трагедії, природні та техногенні катастрофи», – пише «Дейлі Мейл»

Підгорецький замок

Підгорецький замок

Про Підгорецткий замок розповідають, що він був побудований у 1630-х роках, належав польському військовому Станіславу Конєцпольському. «У Першій світовій війні, він зберігся. Його використовували як санаторій, але був сильно пошкоджений пожежею у 1950-х. З моменту здобуття Україною незалежності він належав Національному художньому музею, але вони не мали ресурсів для його відновлення», – йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, наступного року частиною проєкту «Велике будівництво» має стати відновлення 100 культурних об’єктів, серед них оборонні мури Жовкви та палац Підгорецького замку.  

Підгорецький замок на Львівщині

Підгорецький замок на Львівщині

Додамо, що 2008 році замок в Підгірцях занесли до списку Всесвітного фонду пам’яток. Із оборонних мурів Жовкви залишилися окремі фрагменти. Звіринецьку браму мурів внесли до реєстру пам’яток національного значення у 1979 році.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.