На Львівщині знайшли нове місце гніздування червонокнижного чорного лелеки

Минулого тижня представники департаменту, національного природничого парку «Північне Поділля» та ЛНУ ім. Івана Франка обстежили у лісі ділянку, де місцеві жителі ймовірно знайшли гніздо чорного лелеки. За результатами перевірки, підтвердили місце гніздування червонокнижного птаха в межах філії «Бродівське лісове господарство» ДП «Ліси України».

Джерело: Tvoemisto.tv.

Домівка лелеки облаштована на дереві дуба віком орієнтовно 350 років. Виявлене гніздо є лише третім офіційно зафіксованим місцем гніздування птаха в межах Львівщини. Раніше місця гніздування знайшли у Яворівському та Стрийському районах.

«Місця гніздування червонокнижних птахів підлягають особливій охороні. Надалі навколо гнізда буде охоронна зона. Оскільки чорний лелека веде потаємний спосіб життя, ніколи не селиться близько до населених пунктів, надає перевагу старим лісам і важкодоступним місцям, виявити його гніздо є досить складно. Закликаю жителів області повідомляти про виявлені місця гніздувань червонокнижних птахів для збереження популяції рідкісних видів», – наголосила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Оксана Війтик.

За даними науковців, скорочення чисельності птаха в Україні пов’язане з деградацією місць гніздування через надмірне антропогенне навантаження, через фактор неспокою, спричинений як населенням, так і як наслідок військових дій в межах країни.

Нагадаємо, що в області стартує екологічна акція із захисту унікальних рослин. Мешканців Львівщини закликають не зривати та не купувати первоцвіти.

Авторка: Юлія Кметик

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.