На Львівщині запроваджують електронну чергу на кордоні

4 серпня близько 50 людей перекрили рух на 185 кілометрі автодороги М-09 сполученням «Тернопіль–Львів–Рава-Руська». Таким чином водії великогабаритних вантажівок намагалися протестували через те, що їм доводиться до чотирьох діб чекати, щоб перетнути кордон на виїзд.

Станом на зараз у черзі на ПП «Рава-Руська» очікують 950 вантажівок.

Про це повідомляє очільник Львівської ОВА Максим Козицький — пише Варта1.

Пропускна здатність цього ПП, згідно з Меморандумом, 300 автомобілів на добу. Минулої доби кордон на виїзд тут перетнули 320 вантажівок.

У Краківці пропускна здатність 500 машин, а пропустили за добу — 780.

У Шегинях — 250, а перетнули кордон — 340.

На всіх пунктах пропуску, які є у Львівській області, митна та прикордонна служби працюють понаднормово і намагаються пропускати транспортних засобів більше ніж передбачає Меморандум.

Та потрібно враховувати вантажі, які їдуть поза чергою, — це гуманітарна допомога, а також товари, які швидко псуються. Тому іноді доводиться стояти у черзі довше.

Ми розуміємо цю проблему і вже працюємо над її вирішенням.

“Разом зі Службою автомобільних доріг у Львівській області облаштовуємо на кожному ПП тимчасові стоянки для відстою, де будуть модульні будиночки з душем, туалетом і кімнатою відпочинку для водіїв. Перші такі стоянки зведуть у Краківці, Шегинях та Мостиськах.

Спільно з УДП Укрінтеравтосервіс запроваджуємо електронну чергу на кордоні: водії зможуть зареєструватися на перетин кордону у режимі онлайн і, відповідно до реєстрації, під’їжджати на певну дату та годину. Пілотним пунктом, де запрацює е-черга, буде Краківець”, — йдеться у повідомленні Козицького.

Враховуючи ситуацію з тим, що війська РФ блокують море, просимо водіїв слідкувати за чергами на ПП в онлайн-режимі і обирати ті пункти, які менше завантажені. Зробити це можна за посиланням.

“Ми рухаємось до позитивних змін на кордоні, і вони вже є. Як приклад, у Краківці на 40 % збільшили пропускну здатність для вантажівок, відкрили там новий термінал для легкових авто та автобусів.

Але масштабні зміни не можна запровадити негайно. Тим більше — в умовах повномасштабної війни. Маємо поважати одне одного і працювати на перемогу на всіх фронтах”, — доповнив очільник ОВА.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.