На Львівщині відреставрують замок XVII століття

На Львівщині планують відреставрувати пам’ятку архітекстури національного значення. Йдеться про замок, що розташований у місті Броди. Про це повідомили у пресслужбі ЛОВА — пише Tvoemisto.tv.

«Вже до середи архітектор Юрій Вербовецький сформує перелік першочергових заходів, стадійність та основні складові розроблення науково-проєктної документації.  Щодо замку – зараз тут розташована школа і музей. Стан будівлі не є критичним, але дах і фасад потребують ремонтно-реставраційних робіт. Тому ще цьогоріч планують передбачити кошти в обласному бюджеті», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що у 2021 році а території Бродівського замку стався обвал частини оборонного муру. В одній з куртин впала частина склепіння та стіна. Упродовж кількох років пам’ятка національного значення перебуває в дуже аварійному стані. У поганому стані перебуває весь величезний комплекс Бродівського замку. Крім того, реставрації потребує також Бродівська синагога, де цього року стався обвал. 

Нагадаємо, що у Бродах також відреставрують історичну синагогу XVIII століття, що є пам’яткою національного значення. Напередодні у будівлі обвалилося склепіння та дахівка.

Для довідки:

Бродівський замок є пам’яткою архітектури національного значення, фортифікаційною спорудою XVII—XVIII століття. До комплексу замку належать каземати та Палац Потоцьких. На сьогодні архітектурна споруда перебуває у напівзруйнованому стані та потребує реставрації.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.