На Львівщині хочуть зробити курорт на заповідних територіях Карпат

На Львівщині планують побудувати гірськолижний курорт на заповідних територіях. Йдеться про гору Беньки біля Сколе, яка розташована у сусідніх заповідних територіях заказника «Зелемінь» та заповідному урочищі «Дубинське». Для цього планують вирубати 190 га заповідних лісів, зокрема ліси природного походження, віком 185 років. Про це повідомили в Українській природоохоронній групі UNCG.

Джерело: Tvoemisto.tv.

За словами організації, державному підприємству «Ліси України» готові «компенсувати втрати» — включити до складу заказника інші 190 га. Йдеться про переважно молоді ліси, до 60 років. 30 га з яких — це зруби останніх років. А єдину погоджену на включення старовікову 139-річну ділянку лісівники встигли зрубати рік тому.

За словами еколога Петра Тєстова, Сколівська міська рада 4-ма закупівлями по 49 000 грн замовила у ТОВ «ЕКО СТАНДАРТ ЗАХІД» наукове обгрунтування на зміну меж заповідних територій під цей курорт. 

«Сама ідея будівництва гірськолижного курорту в умовах зміни клімату на невеликих висотах є дивною (так само, як і ідея забудувати гірський хребет Свидовець). Але, якщо вже дуже хочеться, то в інший бік від гори Беньки є голі схили, знищені в попередні роки суцільними рубками Сколівським лісгоспом. Навіщо ж знищувати цінну природу?», – прокоментували в організації UNCG.

Природоохоронна група закликала не погоджувати чергове знищення лісів Карпат. 

Додамо, що Львівська обласна військова адміністрація вже підтримала ці зміни. Тепер черга за Міністерством довкілля.

Нагадаємо, поблизу курорту «Буковель» в Карпатах планують звести два мегакурорти «Бистриця» та «Турбат». Для цього залучать 1400 гектарів, 28 підйомників, 200 км лижних трас, що вміщатимуть 25 тисяч людей одночасно. 

Авторка: Юлія Кметик

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.