На Львівщині археологи знайшли слов’янське житло XI сторіччя. Під час розкопок працівники історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» цьогоріч виявили понад 600 експонатів. Про це повідомили у департаменті архітектури та містобудування Львівської обласної державної адміністрації — пише Tvoemisto.tv.
Серед знайдених предметів є фрагменти керамічного посуду різного часу, вироби з кісток, каменю та металів.
«На території заповідника ми дослідили 11 нерухомих об’єктів: 7 з них – це житлово-господарської забудови, ще 4 – об’єкти мілітарного призначення. Загалом вдалося виявити 302 музейні предмети. Також спільно з «Рятівною археологічною службою» ми досліджували територію Підгорецького монастиря. Тут вивчали 7 нерухомих об’єктів серед яких господарські ями, житла XI ст. і рештки двох кам’яних фундаментних кладок. У процесі досліджень ми віднайшли ще 310 музейних експонатів», – розповів директор заповідника Володимир Шелеп.
Загальна площа археологічних досліджень становить 400 м2. Крім досліджень, вчені проводили також й археологічні розвідки, суть яких полягає у виявленні місцезнаходжень стародавніх історичних пам’яток та їхній науковій реєстрації.
Цьогоріч такі розвідки працівники заповідника провели у семи населених пунктах та на чотирьох городищах – відкрити пам’ятку археології вдалося у с. Боратин.
Підтримайте проект на Patreon