п`ятниця, 29 березня

Львів’янка викупила історичну будівлю і планує її відновити

ТОВ «Спадщина Бібрка», власницею якого є львів’янка й очільниця благодійного фонду «Спадщина.УА» Ганна Гаврилів, викупила історичну будівлю колишньої школи у Бібрці на Львівщині. Свого часу у ній вчителювала письменниця і поетеса Уляна Кравченко. Надалі ним буде опікуватися благодійний фонд. Про це вона повідомила у коментарі Tvoemisto.tv.

За її словами, надалі долю будівлі будуть вирішувати шляхом громадського та експертного обговорення. Дві історичні будівлі, які називають «школою австрійською» та «школою руською», «школою менською» і «школою дамською», розташовані у центрі Бібрки, за 20 кілометрів від Львова. Раніше вони були у власності підприємства «Укрзапчастини» і їх не використовували, тож ТОВ «Спадщина Бібрка» викупило в них корпоративні права.

Про те, що буде у старій школі в майбутньому, ще не відомо, однак Ганна Гаврилів стверджує, ідеї для майбутньої функції комплексу мали б виникнути внаслідок обговорень.

«Вважаю, що розташування, а також історична цінність цього об’єкту надто великі, аби його наступну долю міг вирішувати один власник, а вигляд – один архітектор. Ідеї для майбутньої функції комплексу мали б виникнути внаслідок громадського та експертного обговорень, а архітектурну концепцію треба обрати серед низки пропозицій. І хоча це інвестиційний проєкт, мета якого знайти відповідального, свідомого та ефективного господаря чи партнера, засадничими лишаються дві вимоги – створення доданої вартості для місцевої громади та повага до її культурної спадщини», – каже вона.

Додамо, що школа Школа площею 1350 квадратних метри збудована у стилістиці історизму кінця ХІХ ст. з неоготичними мотивами на фасаді. Це пам’ятка місцевого значення. Її збудували у 1879-1880 роках. Із 1990-х років школу не експлуатують і вона поступово занепадає. У ній втрачені вікна та двері, зруйновані перекриття і дах.

Нагадаємо, у 2020 році Ганна Гаврилів викупила і відновила школу у Роздолі Миколаївського району. За два роки нова власниця зробила ремонт аварійного приміщення і готова запускати його в експлуатацію. Функції ревіталізованої споруди будуть різноманітні – культурні, освітні, медично-оздоровчі, спортивні, розважальні і туристичні. У комерційному використанні будівлі господиня вбачає не просто бізнес-проект, а можливість розвитку громади, забезпечення її потреб і підтримку дрібного підприємництва.

Для довідки

«Спадщина.УА» – це ініціатива, що має за місію давати архітектурним перлам України нове життя. Його створили у 2018 році і через нього розпочали проєкти з відродження Поморянського замку на Золочівщині, Тартаківського палацу на Сокальщині, будівлі товариства «Сокіл» у Бібрці та віднедавна стали партнерами ініціативи порятунку храму Івана Мазепи на Чернігівщині.

Софія Шавранська

Фото Ганни Гаврилів

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.