Вівторок, 27 лютого

«Королівська» Жовква: чому це невеличке місто на Львівщині називають «ідеальним»?

Жовква, місто на Львівщині, заворожує своєю архітектурною вишуканістю та історичною значущістю. В рамках проекту «Українські палаци: Золота доба», ви зможете подорожувати у часі і відкрити для себе унікальний палац, який вражає своєю неординарністю та ідеєю створення ідеального міста.

Місто Жовква стало втіленням архітектурної гармонії. Його конструктор мріяв про ідеальне місто, де кожен вуличний камінь слугує всесвітнім законам симетрії і естетики. Здавалося б, місто обростало будинками, у формі людської фігури. Якщо зазирнути згори, ви побачите контури голови, тіла, рук і ніг, що робить Жовкву унікальним об’єктом мистецтва серед архітектурних шедеврів світу.

Ідея ідеального міста не є новою; вона сягає свого розквіту в Італії 15-16 століть. Жовква будувалася за аналогічними принципами, приховуючи у своїх стінах вишукану геометричну симетрію. Міста цього типу часто вражають своєю оформленістю, обведеною високими кам’яними мурами, які стають їхнім характерним рисунком.

З часом Жовква розрослася, а залишки стін, що колись визначали її межі, стали невід’ємною частиною центру міста. Ці мури, невичерпний свідок минулого, прикрашають сучасний пейзаж Жовкви.

Однак на цьому розвиток міста не закінчився. Наступний його власником став справжній король і заснував тут королівську резиденцію. З тих часів Жовкву називали королівським містом. Крім того, одного разу в цьому місті зупинився король Петро І. Місцеві розповіли легенду, що він нібито трохи напився і впав у річку. Тоді люди сказали: «Яка свиня!» І з того часу річка називається «Свиня».

Більше цікавих подробиці про місто Жовква, що на Львівщині дивись у проєкті «Українські палаци. Золота доба»:

Джерело: 2+2.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: