Із Львівщини планують запустити нові потяги до Польщі

До кінця року на Львівщині планують запустити залізничне сполучення Хирів – Старжава – Санок. Поїзд курсуватиме щоденно, а митне оформлення та паспортний контроль проводитимуть на пункті пропуску «Смільниця – Кросценко».

«До запуску сполучення вже все готово – інфраструктура, митний перехід, є прикордонники, немає лише потягів. Зараз ведуться перемовини з польськими компаніями, які готові надати сам поїзд», – повідомив у коментарі Tvoemisto.tv заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко.

Загалом сполучення Хирів – Старжава – Санок має бути з подальшим виходом на місто Краків. Крім того, наступного року планується запуск залізничного сполучення на ділянці Хирів – Нижанковичі – Перемишль та будівництво колії 1435 мм до міста Самбір.

«Щодо сполучення Хирів – Нижанковичі – Перемишль, то також немає потягів і не відкритий пункт пропуску, хоча інфраструктура вже готова. Я думаю, що десь в січні-лютому новий пункт пропуску відкриють, зокрема для легкових автомобілів, вантажний і залізничний, і потяг курсуватиме», – зазначив він. 

Додамо, що залізнична інфраструктура на дільниці держкордон – Нижанковичі – Хирів – держкордон (Смільниця), з колією шириною 1435 мм, може використовуватись польськими залізничними перевізниками для міжнародних перевезень.

Нагадаємо, 15 жовтня зі Львова до Варшави вирушив перший потяг після 18-річної перерви. Час у дорозі становить близько 9 годин. 

Також цьогоріч на Львівщині планують прокласти євроколію від Рави-Руської до смт Брюховичів. У майбутньому цей маршрут повинен сполучати залізницею Львів та Варшаву для пасажирських перевезень.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.