Середа, 11 вересня

Cлавcько – гори вражень. Відкриваємо для себе туристичну перлину Львівщини

Славсько (Славське) – мальовниче селище міського типу у Соколівському районі Львівської області. Розташоване в долині річки Опір та її правої притоки Славки, серед покритих лісами та полонинами хребтів Бескидів та Горганів, на схилах гір Тростяна, Ільзи, Писаної або Довбушанки, Менчела.

Історична легенда походження селища 

Мальовниче селище Славське, крім неймовірних краєвидів, має цікаву історію. Ось одна з легенд про походження назви селища. 

Помер розумний князь Володимир, за якого Київська Русь досягла найбільшої могутності, а між його синами почалася братовбивча, проклята народом ворожнеча і війна. Розпочав її Святополк, прозваний Окаянним. Він вбив братів Бориса і Гліба, а тоді вирішив розправитись із Святославом. Дізнавшись про заміри жорстокого брата, Святослав вирішив утекти через Карпати в Угорщину, і одразу за ним в погоню Святополк послав загін найманих убивць. Останній, смертельний бій між невеличкою дружиною Святослава з найманими вбивцями Святополка відбувся в Карпатах, неподалік від того місця, де в річку Опір впадає річка Орява.

Тут і загинув Святослав – син Володимира, і відтоді це місце стало називатися Святослав. А ті кілька поранених, втомлених дружинників, що залишились живими після смерті їхнього князя Святослава, боячись переслідування лютого Святополка, вже не повертались у свої рідні місця, а пішли вверх проти течії Опору, і на тому місці, де в Опір впадає річка Славка, побудували собі хатинки. Так виникло перше поселення на місці Славська. А що дружинників всі знали як хоробрих, уславлених у багатьох походах та битвах воїнів, то й їхнє поселення назвали Славним, а згодом від цієї назви утворилась нинішня назва – Славське.

Гора Тростян

Найвідомішою географічною точкою Славсько (Славське) є – гора Тростян, яка завжди приваблювала любителів екстриму та гострих відчуттів (особливо взимку). Ще у 1976 р. тут відбувся перший в СРСР зліт дельтапланеристів, який зібрав 25 спортсменів з 11 міст України, Росії та Латвії.

А у наші дні ця місцина цілорічно приймає туристів: взимку тут катаються лижники та сноубордисти, п’ють карпатський чай, глінтвейн чи грибну юшку, влітку більшість туристів віддають перевагу пішим прогулянкам, адже можна досхочу наласуватися карпатськими ягодами, назбирати запашних квітів, проте крісельний витяг здійснює курсування навесні та восени також!

Висота – 1232 м.

Місце розташування: смт. Славське, Сколівський район, Львівська область.

Витяг Захар Беркут

Влітку та восени витяг у туристичному комплексі «Захар Беркут» здійснює оглядові підйоми на г. Високий Верх. Гості можуть під час підйому милуватися красою карпатських гір, а з вершини гори відкривається така захоплююча панорама. Для вашого комфорту, за потреби видаються пледи. 

На горі знаходиться природна пам’ятка – джерело «Писана Криниця».

Дорогою до гори можна оглянути ліси та неймовірні Карпатські краєвиди.

На горі діє заклад харчування, та є інші розваги: катання на конях, квадроциклах.

Хащованське озеро

Неподалік від селища Славсько (Славське) розкинулася унікальна гірська перлина –Хащованське озеро. Оточене гірськими пасмами і полонинами. Глибина озера до 5 м. Тут ви і поплаваєте, і позасмагаєте під карпатським сонечком.

Місце розташування: с. Хащованя, Сколівський район, Львівська область.

Церква Зіслання Святого Духа

Місце сили та душевної рівноваги – церква Зіслання Святого Духа у селі Верхня Рожанка. Збудована у 1804 році, вона є архітектурною пам’яткою бойківської культури. Тип наземного плану – тризрубна, триверха, з широким, спільним піддашшям, орієнтована з півночі на південь. 

Верхи церкви завершують трьома маленькими маківками з оригінальними трираменними хрестами, на яких зображено ряд символів.

Місце розташування: с. Нижня Рожанка, Сколівський район, Львівська область

Криївка

Повернутись в минуле, відчути себе справжнім воїном УПА, зрозуміти всі особливості життя у криївці. Для цього достатньо завітати в урочище Мохнач у с. Волосянка. Тут Ви матимете змогу побачити на власні очі умови проживання українського підпілля. А особливо завзяті зможуть у цій Криївці навіть переночувати! 

Місце розташування: урочище Мохнач, с. Волосянка, Сколівський район, Львівська область

«Ведмежа лазанка»

Не вистачає гострих відчуттів? Замало адреналіну в крові? Тоді вам точно на «Ведмежу лазанку».

«Ведмежа Лазанка» – новий мотузковий парк в урочищі Цоцора поблизу гірськолижного курорту “Захар Беркут” у Славську. Він неодмінно стане улюбленим екстремальним маршрутом для кожного, хто бажає відчути себе справжнім альпіністом, втекти від буденності і насолодитися відпочинком на свіжому повітрі. Завершити проходження маршруту ви зможете багатометровим спуском на підвісному ролику. 

Це подарує вам відчуття польоту і стане фінальним акордом цієї унікальної, абсолютно безпечної пригоди.

Місце розташування: урочище Цецора, с. Волосянка, Сколівський район, Львівська область.

Ціни на мотузковий парк:

Дитяча лінія (4 етапи, висота до 0,5 м над землею) – супроводі батьків прохід безкоштовний.

Легкий рівень (13 етапів, висота 4-5 м над землею) – 100 грн.

Середній рівень (15 етапів, висота 7-10 м над землею) – 150 грн.

Складний рівень (21 етап, висота 6-8 м над землею) – 200 грн.

Виставка бойківських вишиванок та предметів побуту

А любителям історичної спадщини України пропонуємо відвідати виставку історії Бойківщини. Хто такі бойки? О, повірте, тут можна багато розповідати, але краще один раз побачити, ніж 100 разів почути. Завітайте у с. Либохора, де зібрано багато експонатів давньої бойківської культури: старовинний бойківський одяг, бойківську вишивку, побутові речі, знаряддя праці етнічних бойків. Там вас тепло зустрінуть, покажуть і розкажуть про традиції цього гірського народу.

Місце розташування: с. Либохора, Сколівського району, Львівської області.

Майстерня гончарства

Приїхавши у Славсько (Славське) у вас буде унікальна можливість відвідати  “Майстерню Гончарства”, де ви зможете побачити стародавні зразки українського гончарного спадку, дізнатись секрети ремесла та відчути себе гончарем. До того ж, виготовлені власноруч деталі стануть оригінальним карпатським сувеніром, в який ви вклали власну душу.

Місце розташування: Туристичний комплекс “4 Сезони”, вул. Тараса Шевченка, 105а, Славське, Сколівський район, Львівська область.

Форельники

Форелеві господарства – одні з найцікавіших і найазартніших місць відпочинку у селищі Славсько (Cлавське). Риболовля та приготування власноруч форелі на свіжому повітрі залишать приємні спогади на все життя. Цей вид розваг пропонують готельні комплекси, садиби та рибні господарства:

  1. Готель-замок «Вежа Ведмежа»:с. Волосянка, 48°48’07.1″N 23°26’44.6″E
  2. «Форелева рибалка» по вул. І. Франка: при в`їзді до смт. Славське, N 48.864116, E 23.472882;
  3. Садиба «Форелевий двір»: смт. Славське, вул. Шевченка 15в, N 48.843909, E 23439463;
  4. Колиба «Форель»: смт. Славське, вул. Устияновича,85, N 48.83151 E 23.44999;
  5. Садиба «Лісова казка у пані Стефанії»: смт. Славське, вул. Устияновича, 140, N 48.81253  E 23.43987.
  6. Колиба “Забава”: вул. Олени Степанівни, 35, Славське, Львівська область, 82660. 

Квадроцикли

Якщо Ви нудьгуєте, прагнете гострих відчуттів, є відмінний спосіб повеселитися з друзями – відправитися в пригодницьку подорож на квадроциклах чи снігоходах по околицях Славська.

Це прекрасний екстремальний відпочинок для людей, які знають смак життя! Лише сильна духом людина, сповнена авантюризму та жаги до нових відчуттів може сісти за кермо потужного  чотириколісного агрегата і проїхати на його «спині» певний маршрут.

Кінні прогулянки

Ви маєте змогу осідлати коня, та помандрувати не манежем чи лісопарком, що оточує конюшню, а маршрутом, який заздалегідь оберете Ви самі! Ці кінні прогулянки містять в собі елементи екстриму, та водночас єднання з природою. Коні нікого не залишають байдужими, а особливо дітей.

Пейнтбол

Шанувальники активного відпочинку на природі мають чудову нагоду відчути дух суперництва та підвищити рівень адреналіну! Як саме? Пейнтбол серед гір – це новий найбільший у Карпатах майданчик –курінь «Мохнач», площею майже 50 соток, у ГВК «Вежа Ведмежа»! Цей пейнтбольний майданчик був побудований під наглядом Федерації пейнтболу України з дотриманням усіх європейських стандартів. Його обладнано найсучаснішим устаткуванням, системою безпеки тощо. У Західній Україні такого більше немає.

Пейнтбол у такому місці – це не лише гра, а захопливе дійство, де кожен зможе відчути, що таке справжні змагання і командний дух. Один раз спробувавши, Ви зрозумієте, що пейнтбол – це Ваша гра і грати в неї треба саме тут!

Не відмовляйте собі у екстримі!

Нічне Славсько (Славське)

Особливо чарівним виглядає Славсько (Славське) вночі. Піднявшись на кілька сотень метрів, на г. Погар, вам відкриється неймовірна панорама нічного гірського селища. Світлові лінії, як павутинки, тягнуться з пагорбів в долину, сплітаються, переливаються, створюючи неймовірну захоплюючу атмосферу. Це чудове місце для вечірніх прогулянок та романтичних зустрічей.

Боулінг

Розважитись після активного дня ви зможете у боулінгу.

Неочікувано, але цей активний вид відпочинку теж присутній у Славсько (Славське) . Адже, боулінг – це цікава та захоплююча гра , відома у всьому світі. 


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.