п`ятниця, 29 березня

Батьківські збори у школах – лише онлайн

Головна епідеміологиня Львівщини Наталія Іванченко розповіла про нові правила роботи закладів освіти всіх рівнів.

Як працюватимуть школи й університети?

За словами Наталії Іванченко, навчальний процес буде відбуватися з використанням засобів індивідуального захисту, тобто масок, і носити їх мають як вчителі і викладачі, так і школярі й студенти. Маску потрібно міняти кожні 3 години. Запас масок педагоги повинні тримати на своєму робочому місці і його має вистачати не менш, як на п’ять днів.

Також під час пресбрифінгу Наталія Іванченко зазначила, що учні 1-4 класів можуть перебувати без масок і нагадала, що при вході у заклад освіти повинен бути антисептик і повинні бути місця, де можна провести гігієнічну обробку рук, передає “Еспресо.Захід“.

Приміщення обов’язково потрібно провітрювати кожні 10 хвилин. Батьківські збори можуть проводитися лише у форматі онлайн.

Жодна особа (ні з числа вчителів, ні з числа дітей) не може прийти у заклад освіти з ознаками гострого респіраторного захворювання. Якщо дорослий чи дитина мали контакт із хворим і потребують 14-денної ізоляції, вони також не можуть брати участі у навчальному процесі. Відповідальність за дотримання цієї постанови (головного санітарного лікаря України. – Ред.) несе керівник закладу освіти – директор школи або ректор вишу.

Як працюватимуть дитсадки?

“Дошкільні заклади освіти й надалі працюватимуть у посиленому протиепідемічному режимі, але є один нюанс – у дитячих садочках на період карантину категорично заборонено використовувати м’яко-набивні іграшки. Можна використовувати лише ті, які піддаються належній дезінфекційній обробці й обробці миючими засобами”, – пояснила керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.

“Оскільки вже від завтра почнуть утворюватися організовані колективи, ризик збільшення кількості хворих на Львівщині зросте. Дельта-штам коронавірусу частіше уражає дітей й молоде населення. Тож якщо дитина чи молода людина має найменші ознаки гострого респіраторного захворювання, необхідно повідомити про це сімейного лікаря, пройти обстеження на коронавірус і у разі підтвердження діагнозу “COVID-19″ чітко дотримуватися рекомендацій медичного персоналу”, – наголосила головна епідеміологиня області

“На сьогоднішній день, крім як проведення двократної вакцинації 70% населення іншого способу подолати пандемію не існує. Отже, чим більше свідомих людей пройде вакцинацію, тим швидше ми зможемо повернутися до звичного життя”, – резюмувала вона.   

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.