Львів закупить 100 тролейбусів з автономним ходом

Місто візьме кредит на закупівлю тролейбусів і ремонт вул. Шевченка

У понеділок, 13 травня, міський голова Львова Андрій Садовий та керівниця ЛКП «Львівавтодор» Оксана Єстеферова підписали угоду про намір отримати 50 млн євро з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) – інституції Світового банку на закупівлю 100 тролейбусів з автономним ходом та реконструкцію вул.Шевченка. Кредитні кошти місто отримуватиме впродовж 2020-2021 років, пише zaxid.net.

Підписана угода передбачає, що міська рада зможе отримати 50 млн євро кредиту, з яких 25 млн євро витратять на закупівлю 100 тролейбусів на автономному ході. Такий тролейбус зможе заряджатися від контактної мережі, а потім їхати до 15 км без використання електродротів. Таким чином вдасться без добудови тролейбусних ліній забезпечити електротранспортом райони Львова, де немає контактної мережі.

До кінця цього року мерія має намір завершити усю паперову роботу і провести міжнародний тендер на поставку тролейбусів. Уже в 2020 року планують отримати перші тролейбуси на автономному ході. Загалом усі тролейбуси поставлятимуть упродовж трьох років.

«Ми зустрілися з представниками Міжнародної фінансової корпорації і обговорили ідею переведення громадського транспорту у Львові і в перспективі в Україні на електротранспорт. Ми маємо унікальні поклади корисних копалин і можемо отримувати літій, який використовується для виробництва батарей. Ми маємо дуже багато можливостей для виробництва трамваїв, тролейбусів і електробусів», – розповів під час брифінгу у Ратуші мер Львова Андрій Садовий.

Окрім того, ЛКП «Львівелектротранс» зможе отримати 10 млн євро кредиту на оновлення контактних електромереж.

Підписаний договір з IFC передбачає також отримання 15 млн євро на реконструкцію вул. Шевченка, яку розпочнуть восени цього року. Нагадаємо, у бюджеті розвитку Львова заклали 20 млн грн, щоб розпочати роботи якнайшвидше. Кредитні кошти від IFC місто зможе отримати уже в 2020-2021 роках.

Нагадаємо, у лютому ЛКП «Львівелектротранс» підписало контракт із ТОВ «СП «Електронтранс» про поставку 50 нових низькопідлогових тролейбусів у межах кредитної угоди ЄБРР. Окрім того, цього року місто планує закупити 100 нових низькопідлогових автобусів та 10 трамваїв.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.