Львів’янин здав сусіда, коли той вихваляв «русский мир» по телефону

Залізничний районний суд м. Львова виніс вирок чоловіку, який підтримував та виправдовував війну Росії в Україні.

Про це LVIV.MEDIA стало відомо з матеріалів справи № 462/1285/23.

Зокрема, він вжив такі висловлювання: «Ну почему всю страну не уничтожают?», «Вы свои дома розбомбили!», «…Буча — это такой же фейк, как и все твои остальные эти…» тощо.

У судовому засіданні чоловік не визнав своєї вини та сказав, що випадково став громадянином України через те, що його країна розвалилася. Також, на його думку, України не існує і ніколи не існувало і підтвердив всі висловлювання, які сказав раніше у телефонній розмові на підтримку «русского мира».

Серед іншого, він не погоджується із законом, на підставі якого його піддано суду, бо Україна для нього не держава. Він також сказав, що Росію спровокували на повномасштабну війну, українців як нації не існує, а росіяни — це брати.

«Україна повинна бути позбавлена зброї, а чинну владу потрібно усунути фізично, оскільки вона псує життя людей. Злочини у Бучі та інших-де окупованих містах України — це фейк, стверджує, що росіяни на таке не здатні», — йдеться з пояснень обвинуваченого.

Як пояснив у суді сусід чоловіка, він з обвинуваченим знайомий з раннього дитинства та є його сусідом. До війни у них були дружні відносини, однак зараз вони жодних стосунків не підтримують. Зокрема, з 2014 року обвинувачений дотримувався антимайданських поглядів.

Саме сусід повідомив Службу безпеки Україні про антиукраїнські погляди обвинуваченого. Коли почалося повномасштабне вторгнення Росії, чоловік вступив до територіальної оборони Львова. Правоохоронці почали складати список тих осіб, які можуть співпрацювати з ворогом, так чоловік і повідомив пор антиукраїнську позицію свого сусіда. Він записав декілька телефонних розмов та передав запису до СБУ.

Також під час огляду мобільного телефону обвинуваченого у нього виявили переписування у низці російських Telegram-каналах.

Розглянувши матеріали справи, суд вирішив визнати чоловіка винним у виправдовуванні, визнанні правомірною і запереченні збройної агресії Російської Федерації проти України. Йому призначили 6 місяців арешту. Також з нього стягнуть 10,3 тис. грн в дохід держави на залучення експерта у кримінальному провадженні.

Нагадаємо, на Львівщині посадили за ґрати пенсіонерку, яка підтримувала «русский мир». Жінка публікування у соцмережах зображення військовослужбовців РФ з літерою «Z» та «V» з написами у підтримку Росії: «ZA НАШИХ», «ПОБЕДА БУДЕТZАНАМИ!», «Молимся за вас! Храни вас Бог, ребята! Возвращайтесь с победой» тощо.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.