Львів’янин відсудив 50 000 грн за травму в супермаркеті «Сільпо»

Шевченківський районний суд м. Львова розглядав у відкритому судовому засіданні в м.Львові цивільну справу за позовом чоловіка до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сільпо-Фуд» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Про це повідомляється у реєстрі судових рішень.

Джерело: Варта1.

Чоловік звернувся до суду із позовною заявою, в якій просив стягнути з ТзОВ «Сільпо-Фуд» на його користь матеріальну шкоду у розмірі 50 000 грн та моральну шкоду у розмірі 50 000 грн.

Як йдеться в рішенні, 26.07.2020 року, чоловік здійснював покупки у магазині «Сільпо», що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Мазепи, 11. Переходячи від однієї каси до іншої перечепився за пустий візок на колесах та впав. При падінні сильно травмувався та отримав складний трикісточковий перелом зі зміщенням правої гомілки. У зв’язку із отриманою травмою, ногу змушені були прооперувати та встановити титановий імплант, який обмежує її рухливість.

Окрім того, він стверджує, що у зв’язку із травмою, яку він отримав у магазині внаслідок того, що візок не було помітно, він довгий час не міг працювати взагалі, а після операції не може знайти роботу, оскільки йому встановлено ІІІ групу інвалідності. У чоловіка на утриманні перебуває неповнолітня донька, яка є інвалідом з дитинства, а також дружина пенсіонер. Позивач просить стягнути з відповідача 50 000 грн матеріальної шкоди за перенесене лікування, операцію та реабілітацію, а також неотриману заробітну плату.

Окрім того, просить стягнути з відповідача 50000 грн моральної шкоди.

Заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення з наступних підстав. У стягненні моральної компенсації суд відмовив.

“Згідно з п. 5 постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 31.03.1995 року «Про судову практику у справах про відшкодування моральної шкоди» при вирішенні спору про відшкодування моральної (немайнової) шкоди підлягають з’ясуванню: наявність такої шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинного зв’язку. При визначенні розміру моральної шкоди суд бере до уваги той факт, що отриману травму чоловік отримав внаслідок незабезпечення приміщення ТОВ «Сільпо-Фуд» необхідними нормами при здійсненні торгівлі та правилами техніки безпеки в торговельному залі, перенесення ним оперативного втручання та тривалої реабілітації, встановлення інвалідності, та як наслідок, позбавлення можливості позивача вести активний спосіб життя, належним чином організувати свій побут, а також те, що, внаслідок отриманої травми, змінився його уклад життя, а також перенесені ним сильні моральні страждання”, — йдеться у рішенні.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що слід стягнути з відповідача на користь позивача 50 000 грн у відшкодування моральної шкоди, що, на думку суду, є співмірною понесеним стражданням.

Вирішуючи питання стягнення судових витрат, суд приходить до висновку, що на підставі ст. 141 ЦПК України з відповідача в користь держави слід також стягнути судовий збір в розмірі 908 грн.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.