Львів’яни, які затримаються на сезонних роботах у Польщі, можуть втратити право на субсидії

Більш як 60 днів за кордоном можна перебувати у відрядженні, на навчанні чи на лікуванні.

Якщо працездатні особи, які перебувають більш як 60 днів за кордоном, в Україні декларують відсутність доходів, то сім’я втрачає право на субсидії. Про це заявив під час брифінгу заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко, передає “Еспресо.Захід“.

За словами Віталія Музиченка, якщо працездатна особа перебувала за кордоном понад 60 днів, то є два варіанти, аби її сім’я в Україні  не втратила право на субсидії. Перший – треба задекларувати дохід за кордоном. Другий варіант – виключити її зі складу домогосподарства.  

“Місце реєстрації, – те, за яким держава має можливість вести офіційну переписку з громадянином. Відповідно до закону 2003 року, якщо людина не проживає за місцем реєстрації, то вона має 10 днів на зміну зареєстрованого місця проживання. Якби цієї норми дотримувалися, проблем би не було”, – каже Віталій Музиченко.

Винятками є службові відрядження, навчання за кордоном чи лікування. Скажімо, якщо дитина навчається за кордоном чи в іншому населеному пункті в  Україні, то достатньо подати документ, який це підтверджує, і її виключать зі складу домогосподарства. Відтак інформацію про її доходи і майновий стан не враховують при призначенні субсидій.

Утім якщо виключити зі складу домогосподарства заробітчанина, який роками перебуває за кордоном, не важко, то для тих мешканців Львівщини, які звикли їздити до Польщі на сезонні роботи, це може стати серйозною проблемою. Адже якщо людина перебуватиме за кордоном понад 60 днів, родина може втратити право на субсидію. А їхати на менший термін не надто вигідно. 

  • Нагадаємо, в нових деклараціях для оформлення субсидій треба вказувати інформацію про депозити, придбання валюти та дорогоцінних металів
  • Заради оформлення субсидій іноді навіть приховують інформацію про смерть членів сім’ї
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.