Львів’яни перемогли у міжнародному ІТ-чемпіонаті «Золотий Байт»

1009
Львів’яни перемогли у міжнародному ІТ-чемпіонаті «Золотий Байт»

19-20 травня у Києві відбувся фінал Міжнародного ІТ-чемпіонату «Золотий Байт», що вже вдесяте проходить в Україні. Презентували свої інноваційні проекти у сфері інноваційних технологій та дизайну майже 100 найсильніших команд з Європи та Азії.

Цього року учасники поставили собі за мету завдяки інноваціям  змінити світ на краще, що відповідає тематиці Чемпіонату Create the new world – Створюй новий світ! Тому чимало проектів мали ціль вирішувати проблеми у соціальній, комунальній та екологічній сфері.

Серед представлених проектів були мобільні додатки, веб-сайти, яскраві персонажі 3D2D анімації, комп’ютерні ігри,  короткометражні фільми, гаджети технології інтернет речей та стартапи. Багато учасників застосували технології віртуальної реальності та штучного інтелекту.

Перше місце в номінації NoSQL Expert (робота з базами даних, технологіями Intersystems) отримав львів’янин Михайло Щербак з системою онлайн-моніторингу «розумного» будинку. Створена програма аналізує роботу усіх датчиків, що працюють в технології smart house, та на основі аналізу дає поради щодо їх використання.

«Цінність проекту в тому, що система моніторить стан всіх датчиків і аналізує всю інформацію на одній платформі. Це дозволить оперативніше вирішувати проблеми або ж покращувати стан та комфорт проживання у розумному будинку», – говорить переможець.

Перше місце у номінації “Mobile development”(розробка програмних проектів під мобільні платформи Windows Phone, Android, iOS) отримали Нор Каграманян і Анастасія Козлова. Вони створили мобільний додаток, який швидко та без зайвих зусиль конвертує валюту завдяки камері на телефоні  – така програма буде дуже корисна туристам за кордоном, адже вони зможуть швидко зорієнтуватись у цінах та власних ресурсах. 

Третє призове місце у номінації Network Technologies (номінація для мережевих інженерів) отримала Олена Федяніна. Організатори конкурсу відзначили, що за усі 10 років проведення чемпіонату, Олена стала другою дівчиною, що пройшла у фінал.  «Це був мій перший досвід участі у Чемпіонаті. На фінальному змаганні потрібно було налаштувати мережеве обладнання, завдання вимагало концентрації та логічного мислення. Було досить складно, але цікаво».

Журі відзначали високий рівень проектів та підготовки команд. Чимало з учасників отримали пропозиції щодо співпраці в подальшому, саме це і є найголовнішою нагородою для команд. Також за призові місця учасники отримали телевізори, ноутбуки, планшети, призовий фонд чемпіонату склав 500 000 грн.

Вже 10 років поспіль Чемпіонат “Золотий байт” організовує міжнародний навчальний заклад IT Step Academy.

Стежте за нами!