Вівторок, 26 вересня

Львів’янок закликають безкоштовно обстежитися в жіночій консультації

На Львівщині тривають Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок, пише Tvoemisto.tv.

До 19 жовтня на Львівщині триватиме акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок». Мешканок області закликають пройти безкоштовні обстеження у своїх поліклініках, Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі (вул. Єфремова, 59) та районних скринінгових центрах, аби попередити ці серйозні захворювання.

Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

«Рак грудної залози найбільш розповсюджений вид раку у жінок. На жаль, найчастіше він зустрічається у молодих жінок від 45 років із піком захворювання у 55-65 рр. Щороку помирає від цього раку майже 6 тис жінок в Україні. Дуже багато жінок виявляють рак вже на пізніх стадіях і в результаті знижується ефективність лікування та одужання. Завдяки широкому впровадженню мамографічних обстежень рівень ранньої діагностики значно покращився», — зазначає заступник генерального директора з лікувальної частини Львівського онкологічний регіонального лікувально-діагностичного центру Орест Тріль.

За словами головної експертки департаменту охорони здоров’я з онкогінекології Світлани Струк, найбільшим фактором ризику є наявність вірусу папіломи людину, для раку шийки матки найбільш агресивний 16-18 тип. Також до факторів ризику належать куріння, вживання імунодепресантів, стан імунної системи.

«За минулий рік на облік з патологією шийки матки стала 261 жінка, наймолодша пацієнтка віком 24 роки, найстарша – 86 років. Хоч би раз на рік (або три роки) кожна жінка має бути оглянута лікарем-гінекологом жіночої консультації, що допоможе уберегти себе від раку, виявити і розпізнати перші симптоми», — сказала Світлана Струк.

Адреси скринінгових центрів

Адреси скринінгових центрів

Крім того, 20 жовтня у Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози у Медичному центрі Medicover (вул. Антоновича, 102) у рамках проекту #Небайдужа жінки, старші 40 років, зможуть безкоштовно пройти мамографію виключно за попереднім записом: 0-800-305-911.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.