Львів’янка на “Запорожці” представить Україну на ралі у Монте-Карло

Львів’янка Світлана Кравс представить Україну на “Rallye Monte-Carlo Classique” у січні 2022 року. Вона поїде на “Запорожці” у складі української команди. Окрім Світлани Кравс участь у ралі візьмуть ще чотири автогонщики з інших міст України. У змаганнях українська команда візьме участь вперше.

Джерело: Суспільне.

Світлана Кравс керуватиме “Запорожцем” моделі ЗАЗ-965 1967 року випуску. Разом із нею поїде її чоловік Євген Кравс. Він другий член екіпажу.

“Умови участі прописані таким чином, що можуть стартувати машини, які були від започаткування ралі. Українська команда отримала дозвіл від королівського клубу як виняток через святкуванням 60-річчя моделі марки автомобіля. Це було минулого року”, — каже Світлана Кравс.

Машину для Світлани 20 років тому придбав чоловік. “Запорожець” проїхав не одну тисячу кілометрів. Аби взяти участь у змаганнях, “Запорожця”перемалювали у жовтий колір з перламутром. Майже усе Євген Кравс робив самотужки, так підтримав дружину і її хобі. Чоловік розповідає, як готували автомобіль до ралі у Монте-Карло.

“Дозволяють підсилити гальма, ставити додатковий генератор і освітлення, потрібно зробити додаткові кріплення ременів безпеки. Має бути рідна підвіска, рідний двигун, ми ставимо додатково інший карбюратор, широку гуму, дискові гальма”, — каже Євген Кравс.

Львів'янка на "Запорожці" представить Україну на Rallye Monte-Carlo Classique

Львів’янка на “Запорожці” представить Україну на Rallye Monte-Carlo Classique

Для жінок на ралі немає ніяких поблажок. Автопробіг відбуватиметься взимку, протягом 3 діб, на гірській трасі протяжністю майже 500 км. Він також передбачає нічний проїзд із крутими спусками та поворотами.

“Ралі складне, особливо для цих машин, бо вони малопотужні і не гірські. Перший день проїзду — це 500 км. І враховуючи що це південь Франції, сніг і дощ може бути. Траса складна. Ти не знаєш коли з снігу виїдеш на асфальт”, — каже Світлана Кравс.

Загалом родина має 3 ретроавтомобілі. Коричневий “Запорожець” 1962 року випуску, ретро-таксі, що експонують в “Ретро-гаражі” та “Запорожець” ЗАЗ – 965 1967 року виписку, на якому Світлана Кравс їздить вулицями Львова. Жартує, що всі машини у їхній родині мають бути жовтого кольору.

Колекціонерка ретро-автомобілів каже, що мріє потрапити на змаганнях у першу 50-ку та таким чином привернути увагу до історичних українських трас. Сімейні плани Євгена та Світлани — створити схожі змагання в Україні.

Що відомо про “Rallye Monte-Carlo”

“Rallye Monte-Carlo” — це перегони, засновані в 1911 році. Їх організовує Королівський автомобільний клуб Монако. З 1927 року у змаганнях беруть участь і жінки. Перемога в цьому ралі приносить автовиробникові славу і пошану, а гонщикам — незабутні відчуття.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.