Львів’янин, який за 11 років виростив 400 тонн форелі

Олег Божик – форелівник. Побудував «з нуля» три форелеві господарства на заході України та виростив загалом близько 400 тонн форелі. Три роки жив у Великобританії, але вирішив повернутися в Україну вирощувати форель.

Олегу 36 років і він Віце-президент Української аквакультурної спільноти. За спеціальністю він «рибний ветеринар», пише на офіційній сторінці Міністерства аграрної політики та продовольства України у Facebook.

В дитинстві Олег спостерігав як його батько лікував рибу та консультував власників коропових господарств, це і стало головним фактором у виборі майбутньої професії. Розвитком форелевих господарств в Україні він займаєтсья уже 11 років і часто повторює: «Якщо ти вже почав займатися фореллю, то тобі ніколи не набридне».

За ініціативи Олега Божика вирішено розпочати роботу над програмою розвитку форелівництва в Україні. Відповідна робоча група вперше збереться в Держрибагенстві 6 вересня 2016 року. Мета роботи групи – збільшити у 5-річний строк виробництво української форелі до 10 тисяч тонн проти 1,5 тис, що виробляє сьогодні держава.

Олег Божик каже, що в Україні у 2015 році було імпортовано близько 3,6 тис. тонн форелі з різних країн: Норвегії, Данії, Чилі. Але наші природні умови дозволяють Україні виробляти великі об’єми цієї риби самостійно. Наявність джерел з температурою води близько 10°C, яких багато на заході України, Черкаської, Чернігівської, Харківської областей, дозволяють збільшити виробництво форелі в кілька разів. Форель має одну з найвищих продуктивностей на одиницю площі в порівнянні з іншою рибою, наприклад, з 1 га водного плеса можливо отримати 1,5 т коропа і 500 т форелі.

За словами Олега, збільшення обсягів аквакультури, фермерської риби над промисловим виловом – це загальносвітовий тренд. Форель має великий потенціал та може стати драйвером української аквакультури. Прикладом для цього може стати Польща, яка за 25 років розвинула виробництво форелі з 140 тонн на рік до 14 тис. тонн, і сьогодні повністю забезпечує внутрішній ринок.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.