Львів’янам порадили не виходити на вулицю без захисних масок

У Львові заборонили перевезення пасажирів у міському громадському транспорті, окрім людей, що забезпечують життєдіяльність міста, а мешканцям заборонено з’являтися у громадських місцях без захисних масок чи респіраторів.

Щоб уникнути розбіжностей у трактуванні поняття «громадське місце», у мерії радять взагалі не виходити з дому без маски, пише zaxid.net.

Рішенням комісії ТЕБ і НС у Львові з 6 квітня заборонено перевезення пасажирів у міському громадському транспорті, окрім працівників сфер, що забезпечують життєдіяльність міста: медичних закладів, продовольчого забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг, зв’язку та комунікацій, банків, прокуратури, судів та соцслужб, фахівців, які здійснюють енерго- та водозабезпечення тощо. Ці працівники мають мати про собі відповідні посвідчення. Відповідне рішення прийняте на виконання розпорядження уряду від 2 квітня.

Також у місті посилили інші карантинні заходи. Заборонено:

  • перебувати у громадських місцях без одягнутої захисної маски; рекомендувати за межами свого дому носити маску постійно;
  • відвідувати спортивні чи дитячі майданчики;
  • переміщуватись групою більш ніж дві особи (окрім супроводу дітей та службової необхідності);
  • дітям до 14 років – перебувати в громадських місцях без батьків;
  • відвідувати парки, сквери, зони відпочинку та лісопаркові зони (окрім вигулу тварин однією людиною чи в разі службової необхідності);
  • відвідувати установи та заклади, що надають паліативну допомогу, установи соціального захисту, крім тих, які надають послуги екстрено;
  • перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу;
  • самовільно залишати місця самоізоляції.

Варто зауважити, що відразу після засідання комісії ТЕБ і НС мерія повідомила про категоричну заборону пересуватись містом без захисної маски. Згодом рішення відкоригували, зазначивши, що маска потрібна лише у громадських місцях, однак для уникнення суперечок навколо юридичного змісту поняття«громадське місце», рекомендували носити маски скрізь.

Натомість з 6 квітня у Львові дозволили роботу магазинів, що здійснюють торгівлю засобами зв’язку та телекомунікацій, зокрема – мобільними телефонами, із дотриманням норм карантину.

Окремими рішеннями доручили управлінню охорони здоров’я провести ПЛР-тести на Covid-19 усім пацієнтам міських лікарень із ГРЗ чи пневмонією, а також тим, які перебувають вдома, а на вході в медичні заклади проводити температурний скринінг.

Поліція має посилити патрулювання міста, аби забезпечити контроль за дотриманням режиму самоізоляції.

 
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.