Львів отримав нові тролейбуси та малогабаритні низькопідлогові автобуси

Львів оновлює рухомий склад авто- та електротранспорту. Зокрема, ЛКП «Львівелектротранс» вже отримало 3 з 5 нових тролейбусів львівського виробництва. Також ЛК АТП-1 отримало 16 з 20 малогабаритних низькопідлогових автобусів Ataman. 

Фото: Олександр Мазуренко

Фото: Олександр Мазуренко

«Ми починаємо отримувати нові тролейбуси і нові автобуси. Хочу анонсувати, що в проміжку грудень-січень-лютий ми маємо отримати 55 нових автобусів «Електрон», 20 автобусів «Богдан» – 16 вже є у Львові на реєстрації і 5 тролейбусів – 3 з них вже є у депо. Це фактично вже є 80 одиниць нового сучасного громадського транспорту, які, звичайно, вплинуть і на комфорт, і на якість перевезення .

Наступний етап – це співпраця з Європейським інвестиційним банком в плані закупівлі нових одиниць громадського транспорту. І тут, звичайно, пріоритетом буде електротранспорт. Ми плануємо закупити ще до 9 нових низькопідлогових трамваїв, і, я думаю, будемо робити певний ухил в сторону довгих трамваїв, тому що сполучення «Сихів-центр» показує нехватку в часи-пік довгих трамваїв. Звичайно, що нові тролейбуси будемо закупляти. І, я думаю, будемо брати ще електробуси. Бо електробус себе достатньо якісно показує на наших дорогах, плюс це є підтримка нашого виробника. В той час, коли держава шукає кошти по світах, щоб балансувати економіку, ситуацію, ми думаємо як створювати нову продукцію, щоб було більше податків, щоб було більше робочих місць і комфорт для мешканців Львова», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Як зазначив начальник управління транспорту та зв’язку ЛМР Віктор Щир, планується, що нові тролейбуси курсуватимуть на маршруті №9, який з’єднуватиме новий термінал з центральною частиною міста. «Автобуси Ataman хочемо поставити на маршрут №9, який плануємо відновити, та на інші маршрути нашого комунального підприємства», – сказав Віктор Щир.

Він також  нагадав, що вартість автобуса Ataman складає 1 млн 800 тис. грн, тролейбуса «Електрон» – близько 6 млн грн, великий автобус «Електрон» – понад 4 млн грн.

Як зазначив міський голова Андрій Садовий, до 2010 року громадський транспорт заплановано оновити на 70%. В оновлення рухомого складу вже інвестовано значні кошти. «На сьогодні інвестовано великі кошти. Ми вже закупили 10 нових автобусів Електрону, які зараз їздять. За 55 автобусів ціна буде 260 млн – це в цьому році інвестовано в «Електрони», ще 36 млн грн інвестовано у 20 автобусів «Богдан», бо не на всіх вулицях міста пройде великий автобус. Треба оновлювати автобуси середньої місткості. 5 тролейбусів ми взяли, торік також брали. Цього року ми отримали 7 трамваїв. Один трамвай орієнтовно 1 млн євро коштує. Це дуже вартісний транспорт, але він себе окуповує, бо це комфорт.

Це не є кредити, коли ти кошти береш на 20 років – це вже інвестиція. Маючи повагу та довіру Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, нам йдуть на зустріч, бо ми завжди дотримуємось слова, у нас дуже збалансована фінансова політика міст», – наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

Окрім нового транспорту, ЛКП «Львівелектротранс» збільшує парк, проводячи капітально-відновлювальний ремонт трамвайних та тролейбусних вагонів, які вже тривалий час не були у використанні.

«Ми цього року відремонтували 4 тролейбуси і 4 трамваї, зі старих, фактично, зробили нові. Планка на наступний рік буде ще більшою. У нас не має бути невідремонтованого жодного трамвая чи тролейбуса. Звичайно, що збільшується кількість людей, маршрутів, треба закуповувати нові. Деякі з тих машин ми не зможемо відремонтувати

По комфорту різниці між новим та старим тролейбусом нема. Старий тролейбус після реконструкції – нові сидіння, нова обшивка, підігрів всередині, трошки менш комфортний щодо доступності – дуже якісний. Велика подяка нашим працівникам, які своїми силами налагодили це виробництво. Всі люди, які працюють на підприємстві, задіяні», – додав міський голова Львова Андрій Садовий.

відео: Андрій Андрух

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.