Львів готується розгортати тероборону через загрозу вторгнення Росії

Львівська міськрада ініціює розгортання територіальної оборони в регіоні, зважаючи на можливе вторгнення російських військ. На сесії у четвер, 25 листопада, в.о. директора департаменту гуманітарної політики Євген Бойко запропонував створити в міській раді робочу групу з цього питання.

Джерело: ZAHID.NET.

Депутати Львівської міськради стурбовані повідомленнями про стягування Росією військ до кордону з Україною та ймовірністю нової хвилі російської агресії у січні-лютому наступного року, а також ситуацією з мігрантами на польсько-білоруському кордоні. Адже відстань від Львова до кордону з Білоруссю становить близько 200 км. На думку міських обранців, не додає стабільності в країні і внутрішня соціально-політична ситуація, що викликана останніми гучними та резонансними заявами.

«Але чим сильніші та активніші дії наших ворогів, тим більш готовими ми повинні бути дати їм відсіч та попередити будь-які провокації та дії спрямовані на дестабілізацію нашого суспільства», – зазначив Євген Бойко.

Він звернувся до міського голови Львова з проханням дати доручення відповідним виконавчим органам та розробити низку заходів задля сприяння забезпечення територіальної оборони в нашому регіоні. Також ініціювати на рівні Асоціації міст України та Палати Конгресу місцевих і регіональних влад, яку на сьогодні очолює Андрій Садовий, протидію відкритим та гібридним загрозам територіальній безпеці місцевих громад.

Мер Львова Андрій Садовий розповів, що міське управління надзвичайних ситуації переформатують, додавши повноваження щодо організації територіальної оборони. Юристи мерії вже підготували відповідний проект ухвали.

«Ви знаєте, що у Швейцарії, наприклад, кожен громадянин знає, що йому робити в період надзвичайної ситуації. Якщо ми спитаємо львів’ян, то ніхто вам відповіді не дасть, і це на восьмому році війни», – зауважив Андрій Садовий, зазначивши, що Львів має бути ініціатором процесу щодо територіальної оборони.

Нагадаємо, раніше заяву про необхідність розгортання територіальної оборони через загрозу від Росії прийняла Львівська обласна рада.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.