п`ятниця, 29 березня

ЛНУ імені Франка планує відреставрувати палац Бесядецьких у центрі Львова

Коштів на реставрацію поки що немає, втім в університеті сподіваються знайти інвесторів.

ЛНУ імені Івана Франка планує реконструювати палац Бесядецьких, що на площі Галицькій, 10 у Львові. Відповідні містобудівні умови та обмеження розглядатимуть завтра, 23 листопада, на засіданні виконавчого комітету ЛМР.

Як повідомив у коментарі Tvoemisto.tv проректор ЛНУ імені Івана Франка з адміністративно-господарської роботи Василь Курляк. у палаці планують облаштувати приміщення для прийому делегацій та навчальні аудиторії.

«У будівлі палацу хочемо облаштувати дві великі зали для проведення зустрічей із делегаціями, оскільки наявна Дзеркальна зала, яка є у головному корпусі університету, дуже перевантажена подіями. Крім цього, частково тут будуть приміщення для навчання студентів. Колись у палаці був історичний факультет.  Але зараз важко однозначно сказати, студенти якого з факультетів навчатимуться там у майбутньому. Це рішення будемо ухвалювати колегіально, залежно від потреб конкретного факультету. Постійно закріпленого факультету у корпусі, швидше за все, не буде», – розповів Василь Курляк.

За його словами, палац планують реконструювати повністю з відбудовую двох приміщень, які не містять історичної цінності.

«Колись був проект на три поверхи, втім наразі ми плануємо залишити наявні два поверхи, оскільки будівля належить до історичної спадщини. Декілька років тому будинок вивели з аварійного стану – зміцнили фасад та фундамент, тож нині він готовий до ремонту», – сказав Василь Курляк.

Приміщення палацу та земельна ділянка належить Міністерству освіти та науки й закріплена за ЛНУ імені Івана Франка. Коштів на реконструкцію університет наразі не має, тож шукає інвесторів як у приватному секторі, так і у державному.

«Коштами університету будівлю вивели з аварійного стану. Тож нині вона готова до ремонту. Втім, враховуючи складну фінансову ситуацію в державі, для реалізації цього проекту ми шукаємо інвестора – це можуть бути приватні підприємці чи державні кошти. Зараз нам допомагає низка народних депутатів, які підтримують історичне середовище та сам університет», – додав проректор з адміністративно-господарської роботи.

Додамо, що тут планували створити археологічний музей, утім в радянський час у палаці облаштували обласну наукову бібліотеку.  У 90-х роках його передали на баланс ЛОДА, а пізніше – ЛНУ імені Івана Франка. Університет власним коштом уже довгий час намагається завершити там ремонт.

Довідка

Палац Бесядецьких – єдина, збережена на сьогодні у Львові магнатська резиденція ХVІІІ ст. садибного типу. Дата будівництва невідома. У архівах згадують лише про пожежу, що сталася у 1745 р. та призвела до серйозного пошкодження палацу, який збудував доктор медицини та райці львівського магістрату Кароль Ґаран.

Палац Бесядецьких

Палац Бесядецьких

Після пожежі резиденцію відбудував відомий архітектор Бернард Меретин – автор катедри св. Юра у Львові. Від 1758 перейшов у власність графів Бєльських. Наприкінці XVIII ст. у будинку розміщувалось  поштове управління., а від 1800 року – палацом оволодів граф Теодор Потоцький, котрий через три роки подарував його своїй дружині Кордулі Потоцькій з Коморовських.

До 1884 року палац належав різним власникам, а з 1888 року палац перейшов у власність міста, а з 1990-х років – належить ЛОДА.

Брати Бесядецькі з Голосків під Львовом – фальшувальники банкнот. Фото 1925 року

Брати Бесядецькі з Голосків під Львовом – фальшувальники банкнот. Фото 1925 року

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.