п`ятниця, 1 березня

Лікарі у Львові наголошують: кількість хворих на COVID стрімко збільшується

Медики фіксують різке збільшення кількості нових захворювань на COVID та велику кількість нових і, водночас, важких госпіталізацій по всій країні, зокрема й по Львівській області та місту Львову.

Про причини інфікувань, як себе вберегти і що робити, якщо захворіли, розповів лікар, радник міського голови Львова з медичних питань Тарас Жиравецький.

«Зараз по статистиці ми бачимо різке збільшення кількості нових випадків захворювань, а також бачимо велику кількість нових госпіталізацій як по цілій країні, так і зокрема по Львівській області і місту Львову. Зараз кількість тяжких хворих збільшилася, тому що збільшилась кількість самих випадків коронавірусу, і вірус почав поширюватися швидше. Дійсно, та теорія, яку висловили британські вчені щодо того штаму, який зараз вже є офіційно в Україні, є такою, що ми розуміємо, що британський штам може поширюватися швидше. Якщо колись родини хворіли так, що один з членів родини хворів, а інші могли не захворіти, то зараз все-таки, велика ймовірність того, що інші хворіють так само. Сама важкість захворювання приблизно така сама, як і була. Однак, враховуючи, що маємо весняний період, а тому організм після зими трішки виснажений, плюс психологічно він виснажений тим роком, який ми мали, тому, знову ж таки, бачимо, що дійсно хвороба протікає трішки важче», — розповів у коментарі Тарас Жиравецький, лікар, радник міського голови Львова з медичних питань.

Відтак, медик наголосив, яких рекомендацій слід дотримуватись, аби вберегти себе від можливого інфікування, а також, що робити, якщо все ж таки захворіли.

«Ми не можемо застерегти себе від всього. Найперше — потрібно перестати панікувати — нам треба спокійно дотримуватися тих мір, які були. Треба тримати більшу трішки дистанцію у громадських місцях. Прохання не ходити на великі забави, тому що ми самі породжуємо потім проблему. Якщо вам дали запрошення на якесь свято, де буде багато людей, і ви ще не хворіли ковідом, будь ласка, не ходіть на такі масові заходи, бо це дуже важливо.

Якщо ви захворіли — потрібно бути свідомими. Скористайтеся зараз можливістю зробити тест на антиген або ПЛР-тест, і якщо результат позитивний, будьте свідомі і не заражайте людей, не пересувайтеся десь поза містом. Бо сьогодні в нас був казуїстичний випадок в новинах, що чоловік з позитивним ПЛР-тестом сів у автобус, який прямував закордон, і це просто не вкладається в голові. Тому зберігайте спокій, будьте свідомими і, якщо у вас дійсно виявили ковід, не переживайте, а спокійно попередьте сімейного лікаря, який вам завжди допоможе крок за кроком вийти з цієї ситуації. Також я раджу всім старатися дивитися інформацію від медичних експертів, щоби розуміти, які кроки потрібно робити, коли ви захворіли на ковід”, — підсумував Тарас Жиравецький, лікар, радник міського голови Львова з медичних питань.

Мерія вкотре звертається до містян, а також до установ і закладів, які працюють в умовах карантину, з проханням дотримуватись карантинних норм й не наражати себе та інших на небезпеку. Це, передусім, масковий режим, безпечна дистанція між людьми, дезінфекція у приміщеннях тощо.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.