Ламати – не будувати: чому у Садового заговорили про знесення занедбаного мосту на Княгині Ольги

Трамвай до Трускавецької хочуть пустити на одному рівні з вулицею Науковою.

Джерело: Еспресо.Захід.

У бюджеті розвитку Львівської громади на цей рік 1,1 млн гривень передбачили на “будівництво шляхопроводу та транспортної розв’язки на перетині вул. Наукової – вул. Княгині Ольги”. За ці кошти мали б виготовити проєктно-кошторисну документацію на добудову мосту та продовження трамвайних колій до вулиці Трускавецької. Однак останнім часом в оточенні Андрія Садового все частіше заявляють про те, що знести міст і влаштувати однорівневу розв’язку швидше та дешевше, аніж його добудувати.

Зокрема, на думку радника міського голови Андрія Шевціва, однорівнева розв’язка має значно більше переваг. “Вартість реалізації варіанту “в рівень” буде в десятки разів дешевшою, ніж відновлення шляхопроводу. Такий варіант буде в декілька разів швидшою ніж другого: це і розробка проєктно-кошторисної документації і сама реалізація проєкту. Потрібні будуть значно менші кошти на експлуатацію майбутньої інфраструктури. При  перетині колією перехрестя кн. Ольги – Наукова в одному рівні дасть змогу в зоні цього перехрестя облаштувати з кожного підходу зручні зупинки для громадського транспорту. Це, своєю чергою, дозволить створити зручні умови для пересадки пасажирів між маршрутами, які рухаються вздовж вул. Наукової та кн. Ольги, – вважає Андрій Шевців. –  У другому варіанті є лише відносно одна перевага – це безперервний рух автотранспорту в зоні цього перехрестя, однак його безперервність буде відразу нівельована на сусідніх перехрестях, які зараз є здебільшого регульовані світлофорами”.

Утім, пан радник забув про це один момент: якщо Наукову перетинатиме трамвайна колія, матимемо ще одне місце постійних заторів. Адже зараз район між Стрийською та княгині Ольги активно забудовується. Цього року на продаж планують виставити ювелірний завод. Прогнозують, що його територія також піде під забудову. Тож потік авто лише зростатиме.

“Ми категорично проти однорівневої розв’язки. Ми збиралися з мешканцями, в тому числі з тими, хто уже викупив квартири у новобудовах. Навіть виходили на перехрестя і рахували кількість машин. Ми бачимо, наскільки довго стоять машини на Науковій, і це без трамвая”, – заявила у коментарі “Еспресо.Захід” депутатка Львівської міської ради Тетяна Шевченко, яка на ще у червні озвучила на сесії звернення мешканців мікрорайону до міського голови з проханням добудувати цей міст. Однак поки що єдина реакція Андрія Садового – доручення виконавчим органам розглянути можливість моделювання розв’язки.

“Я розумію, що прихильники демонтажу моста зроблять нам моделювання, гарно намалюють у 3D, як буде їхати трамвай перпендикулярно вулиці  Науковій при однорівневій розв’язці. Вони акцентують на тому, що добудова моста і далі шляхопровід –  це непомірно дорогі для нас проєкти. Але у нас усі проєкти дорогі: і вулиця Бандери,  і Пекарська. Так, це дорогий і тривалий проєкт, але він на перспективу розвитку цього району.  Ми ж хочемо мінімізувати потік автомобілів. Туди однозначно потрібно доводити трамвайну колію. У генеральному плані  Львова є трамвайне депо на Трускавецькій. Свого часу планували протягти звідти трамвайну лінію на Стрийську і через Стрийську по Вернадського на Сихів. Це була б чудова розв’язка. Ми маємо чудовий міст на Сихові, який прекрасно розвантажив мікрорайон. Уявіть собі там однорівневу розв’язку?”.

Прихильники демонтажу заявляють, що недобудований міст – у незадовільному стані, тому добудувати його не можна. Натомість Тетяна Шевченко каже, що міст не аварійний, хоча й потребує укріплення. “При нормальних реставраційних роботах він послужить не одне десятиліття. І його укріплення навряд чи коштуватиме суттєво більше, аніж демонтаж, – каже депутатка. – У бюджеті на цей рік закладені 1,1 мільйона гривень на розробку ПКД. Переконана, що проєкт можна розробити і за менші кошти, але у Львові розробка проєктів та експертиза завжди чомусь коштує дуже дорого. Гадаю, нам варто скликати громадські слухання і почути думки різних експертів з цього приводу. А після того, як матимемо проєкт і кошторис, зможемо закладати кошти у бюджет”.

За словами директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Олександра Одинця, стан недобудованого мосту не настільки поганий, аби його не можна було добудовувати.

“Розв’язка на кн. Ольги однозначно буде. У якій конфігурації, – поки важко сказати. За попередніми оцінками цей шляхопровід дозволяє бути добудованим. Але є ще друга ідея – зробити розв’язку на одному рівні. Наразі тривають дискусії. Остаточного рішення немає, але ця розв’язка у пріоритеті”, – заявив Олександр Одинець.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.