Неділя, 8 вересня

Куди поїхати зі Львова. Поблукати вуличками старих міст

У Всесвітній день туризму Tvoemisto.tv пропонує навідати старі міста та містечка, вулички та будівлі яких дихають історією.

На заході України збереглося чимало місць, які варто побачити, щоб торкнутися до минулого. Їхні вулиці пам’ятають інше життя, тішать неспішною атмосферою та пропонують відкрити таємниці, які причаїлися десь там далеко. До Всесвітнього дня туризму, що відзначають щорічно 27 вересня, пропонуємо кілька варіантів, куди варто зазирнути хоч на кілька годин.

Зазирнути у місто над Бугом

За легендою, назва міста Сокаль походить від слова «сокіл», які начебто водилися у цій місцині. Перша згадка про Сокаль у документах датується 1377 року, де про нього пишуть, як про місто Белзького князівства.

Крім житлових будинків, тут можна поглянути на храм, спроєктований Василем Нагірним, за зразком церкви у Марселі, найстарішу сокальську церкву, яку відбудували 1694 році, на залишки синагоги чи міську ратушу. А ще з міста можна помітити стіни монастиря бернардинів у Жвирці. Підійти близько, на жаль, не виде.

Marcin Konsek, 2015. Джерело: wikimedia.org

Джерело: ua.trip-impressions.com

Джерело: kray.org.ua

Джерело: фейсбук-сторінка «Підслухано в Сокалі»

Джерело: rudy-ogon.livejournal.com

Доїхати до міста автівкою можна трохи менше як за дві години.

Приїхати до міста, яке 500 років не змінювало свій герб

Самбір – одне з найбільших міст за кількістю населення у Львівській області. Радимо прогулятися його історичним центром. Тут справді є на що подивитися. Є легенда, герб місту подарувала польська королева Бона Сфорца, яка влучила в оленя під час полювання у самбірських лісах і після того понад 500 років герб міста не змінювався. Місто було замком-фортецею з укріпленими мурами та міцними стінами.

На вулицях давнього міста можна побачити як давній костел, так і музей національного мистецтва, як монастир, що став концертним залом органної музики, так і церкву з чудотворною іконою та часточкою мощей покровителя закоханих, святого Валентина. І ратуша давнього міста такою вартує вашої уваги.

2012 р. Folkerman , Джерело: wikimedia.org

2013 р. Марек1212, Джерело: wikimedia.org

2013 р. Марек1212, Джерело: wikimedia.org

2016 р. ЯдвигаВереск , Джерело: wikimedia.org

2015 р. Demmarcos, Джерело: wikimedia.org

Дорога автівкою до Самбора займе трохи більше години.

Зайти за стіни, які упродовж двох століть не могла взяти жодна армія

Перша письмова згадка про Бережани датується 1375 роком. Довгий час на території Бережан існувало давньоруське поселення. Вулички міста тихі та спокійні, іноді на них вигулькує чи то вірменська церква, чи то бережанський замок з храмом на території, чи то дерев’яна церква, чи то собор. У центрі височіє ратуша, а зверху на місто дивиться Миколаївський костел монастиря бернардинів.

Джерело: pizzatravel.com.ua

Джерело: ukrainaincognita.com

Джерело: ukrainaincognita.com

2018 р. автор: Nakonechnyi o, джерело: uk.wikipedia.org

Джерело: mapio.net

Джерело: zabytki.in.ua

Джерело: Церква Пресвятої Тройці м. Бережани

Джерело: ukrainaincognita.com

Їхати до Бережан автівкою майже дві години.

Зазирнути до «Трієсту на континенті»

До 1918 року в околицях Бродів проходив державний кордон між Австро-Угорщиною та Росією. Таке специфічне розташування здавна робило місто своєрідною вільною економічною зоною, де бурхливо розвивалася міжнародна торгівля. Тому тут доволі багата архітектура. Якщо ви потрапите до Бродів, то перше, що треба побачити, це бродівське середмістя. Також тут є замок-фортеця, старий готель, банк, церкви, синагога та єврейське кладовище.

Джерело: pizzatravel.com.ua

Дорога до Бродів займе приблизно дві години, якщо їхати автомобілем.

Зазирнути на батьківщину яворівської іграшки

Яворів мав дуже зручне географічне сполучення, завдяки чому тут розвивалися промисли та ремесла. У міста доволі цікава історія, сліди якої застигли на його вуличках. Дерев’яні церкви, муровані костели, ратуша з чотирма циферблатами та справжнє підземелля, де, за легендою, сховані королівські скарби. А ще поблизу Яворова знаходиться Яворівський національний природний парк

Джерело: vsviti.com.ua

2011 р. Автор: MSha. Джерело: wikimedia.org

Джерело: vsviti.com.ua

2015 р. Автор: Aeou. Джерело: wikimedia.org

2017 р. Джерело: yavir.net

2011 р. Джерело: wikimedia.org

Джерело: vsviti.com.ua

Дорога до Яворова займе не більше ніж півтора години.

Більше місць, про які ми писали, можна переглянути на ці мапі. Приємних мандрівок та нових вражень.

Головне фото: ukraine-is.com


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.