Кожен може стати археологом: на Львівщині всіх охочих запрошують долучитися до археологічної експедиції

У Золочівському районі на Львівщині розпочався 7-й польовий сезон Пліснеської археологічної експедиції

Про це повідомили на сторінці Історико-культурного заповідника “Давній Пліснеськ”, передає “Еспресо.Захід“.

Цього року в рамках експедиції запланували вивчення ділянок у різних частинах городища ІХ-Х ст., а основну увагу обіцяють зосередити на локації поблизу реконструйованої минулоріч слов’янської хижі.

“Інструменти в нас зручні і гострі, тож усіх охочих спробувати себе в ролі археолога запрошуємо! А якщо цікавитеся історією та тим, як жили наші предки понад тисячу років тому, будемо раді бачити на екскурсії територією заповідника!”, – йдеться в повідомленні.

Довідково. Історико-культурний заповідник “Давній Пліснеськ” створений 15 вересня 2015 року Львівською обласною радою в селі Підгірці Бродівського (тепер Золочівського району. Давньослов’янське поселення тут зародилось у VII-VIII ст., а до Х ст. Пліснесько досягло найбільшого розвитку, займаючи площу до 300 гектарів і маючи устрій міста-держави. За легендою, при обороні міста від половців 1180 року загинула княжна Олена, двоюрідна сестра короля Данила. Ймовірне місце її загибелі в донині має назву “Оленин парк”. У 1241 році Пліснеськ знищили орди Батия.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.