Середа, 24 червня

Конфлікт у Львові: мешканці житлового кварталу вимагають закрити клініку замісної терапії через шприци та агресивних відвідувачів

**Приватна наркологічна клініка на Городоцькій стала причиною гострого протистояння між місцевою громадою та власниками закладу — жителі фіксують сліди ін’єкцій на паркінгу та дитячому майданчику, проте міська рада безсила вплинути на законну діяльність установи**

На вулиці Городоцькій у Львові нещодавно розпочала роботу приватна клініка “Аксіома Медікал”, що спеціалізується на психіатрії та наркології. Заклад, зокрема, надає послуги замісної підтримувальної терапії для людей із залежностями. Відтоді, як установа прийняла перших пацієнтів — а це відбулося менше тижня тому — частина місцевих мешканців висловлює відкрите невдоволення її роботою, пише Суспільне.

Місцева мешканка Ірина розповідає, що під час ремонту приміщення жителі навколишнього житлового комплексу навіть не здогадувалися, що саме там відкриють. Люди зраділи перспективі нового закладу в районі, однак згодом із публікацій в інтернеті дізналися про справжній профіль клініки. Незабаром їхні побоювання, за словами Ірини, підтвердилися: поруч із будинком почали з’являтися люди у явно нетверезому стані. На паркінгу мешканці виявляли використані шприци, блістери та медичні маски, а також помітили автомобілі зі слідами крові.

Інша мешканка, Марта, стверджує, що відвідувачі клініки збираються групами, поводяться агресивно та заходять на територію паркінгу й дитячого майданчика, де, за її словами, вживають речовини та залишають після себе сміття.

Скарги від жителів надійшли і до Львівської міської ради. Однак керуючий справами виконавчого комітету Євген Бойко пояснив, що місто не має правових підстав для закриття закладу, оскільки той працює в рамках чинного законодавства. За його словами, міський голова направив відповідні листи до Міністерства охорони здоров’я та поліції з проханням перевірити ситуацію. Бойко підкреслив, що місто загалом підтримує концепцію замісної терапії як ефективного методу допомоги залежним людям, проте наполягає на більш жорсткому контролі з боку державних органів, які видають дозволи подібним закладам.

Адвокат клініки Руслан Замковенко запевняє, що установа має всі необхідні документи — ліцензію на медичну практику за цією адресою та чинний договір оренди. Усі документи, за його словами, вже надані правоохоронним органам, державній адміністрації та Залізничній районній адміністрації. Адвокат також відкинув звинувачення у порушенні законодавства щодо розміщення закладу, уточнивши, що клініка знаходиться не в багатоквартирному будинку, а в окремо зведеній споруді, на яку відповідні обмеження не поширюються.

Поліція, своєю чергою, повідомила, що опрацьовує всі звернення від мешканців. Речниця Головного управління Нацполіції у Львівській області Аліна Подрейко зазначила, що фактів збуту заборонених речовин поблизу клініки зафіксовано не було.

Варто зазначити, що це вже не перший скандал навколо “Аксіома Медікал” у Львові. Раніше клініка працювала на вулиці Олени Степанівни, де також викликала обурення місцевих жителів — вони скаржилися на шприци та ампули, що залишалися на прилеглій території.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.