Вівторок, 6 червня

Каварня „Республика” знову потрапила в кримінальну хроніку

Недільний ранок за філіжанкою смачної кави часто обіцяє щось несподіване та цікаве. Сьогодні я приготував  для вас цікаву кавову історію.

Джерело: Фотографії старого Львова.

Бюро Головної Торговельної Аґентури Бюро Головної Торговельної Аґентури “Маслосоюз”, Львів, вул. Костюшка ч.1 а. 1927 р.

Отже, добре відомо, що “Народна Гостинниця” до Другої світової війни була центром українства. Принаймні ми в цьому свято переконані. Але був у її історії дуже приємний період коли тут знаходилася каварня “Республика”. Дуже часто її відвідувачі потрапляли до кримінальної хроніки.  До прикладу,  газета “Діло” від 7 вересня 1927 року у розділі “Львівська хроніка” пише:

Сцена біля контори Маслосоюзу у приміщенні гостинниці, фото 20 - х рр. XX ст.Сцена біля контори Маслосоюзу у приміщенні гостинниці, фото 20 – х рр. XX ст.

Львівська хроніка. Каварня „Республика” має щастя до авантур. Учора прийшло туди кількох темпераментних небесних птах під проводом двох братів Станкевичів і почали від офензиви на господаря та кельнерів а скінчили на, бійці з поліцією та шпиталі. Городоцький шинок під ч. 147. був сценою такого самого видовища. Добродій з дуже поетичним прізвищем Зоненшайя вибрав собі дуже непоетичну професію: посередника в торгівлі живим товаром; прокуратура взяла його в опіку. Львівоькі вломники підготовили свою кишеню на осінь: забрали 6809 зол. з каси жидівського рахункового Т-ва. Не мав щастя парох з Кобиловолок о. Чарториський, якому вкрали в трамваю золотпй годинник вартости 500 зол. Безробітну Марію Чорну взяли до арештів  за те, що підкинула свою дитину.

" Народна гостинниця " у Львові, фото до 1914 року” Народна гостинниця ” у Львові, фото до 1914 року

Звичайно, не все у хроніці стосується каварні “Республика”, але це вже не перший випадок прояву сумнівної репутації цього закладу. Вже писав про неї в статті “Сором і ганьба каварні „Република”!”

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.