Понеділок, 5 грудня

Історична кам’яниця на площі Ринок втратила статус архітектурної пам`ятки

1407353Будинок на пл. Ринок, 5 (на місці колишньої кам’яниці Лукашевичів) втратив статус пам`ятки архітектури.

Як повідомляють «Наші гроші. Львів», фірма родички екс-депутата Львівської міськради від «Фронту змін» Андрія Якиміва через суд відстояла дозвіл на приватизацію цих приміщень.

Депутати Львівської міськради погодили приватизацію двох приміщень на пл. Ринок, 5 у березні 2015 року. При цьому пункти про викуп цих об’єктів з комунальної власності вніс саме Андрій Якимів, а дозвіл на викуп цього приміщення надали фірмі «Львівська гільдія», яка належить сестрі дружини Якиміва Олені Романюк. Більшість депутатів міськради підтримали це рішення і за деякий час управління комунальної власності ЛМР оскаржило цей дозвіл у суді. Однак у вересні 2016 року програло справу.

1407353_1444391

У судовому засіданні юристи мерії наголошували, що приміщення не можна приватизовувати, оскільки будинок є пам’яткою архітектури. Однак під час розгляду справи у Львівському апеляційному суді з’ясувалося, що будинок не належить до пам’яток архітектури державного значення, оскільки він «не набув статусу пам’ятки національного чи місцевого значення в розумінні вимог законодавства».

Йдеться про те, що будинку на пл. Ринок, 5 немає у законі «Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації». Хоча статус пам’ятки архітектури будинок мав із 1963 року – відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР. На сайті Львівської міськради також є перелік пам’яток національного значення, в якому також згаданий будинок на пл. Ринок, 5. Окрім того на самій споруді є охоронна таблиця, в якій також зазначено, що цей будинок є пам’яткою архітектури.

Цікаво також, що за рік до розгляду питання про приватизацію цих приміщень у ЛМР відділ охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації надав «Львівській гільдії» відповідь про те, що не заперечує проти приватизації цього об’єкта.

Після цього у вересні 2014 році Міністерство культури також погодило «Львівській гільдії» «приватизацію нежитлових приміщень першого поверху будівлі» за адресою: м. Львів, пл. Ринок, 5, площею 47,1 м2. (перший поверх) та площею 150,4 м2 (підвал)».

Мерія також намагалася оскаржити це погодження міністерства, вказуючи, що воно видало його на звернення приватного підприємства, а не на звернення міської ради, яка і є власником цього приміщення. Однак суд відкинув це заперечння, оскільки «сам власник майна або уповноважений ним орган за погодженням на відчуження майна до Міністерства культури України не звертався».

Зазначимо, раніше Львівська міськрада через суд намагалася виселити «Львівську гільдію» з приміщення на пл. Ринок, 5. Однак суд відмовився визнавати договір суборенди приміщення недійсним.

За даними порталу Youcontrol, ПП «Львівська гільдія» на рівних частинах належить Олені Романюк та Галині Панас. Головним видом діяльності підприємства є діяльність ресторанів.

Будинок на пл. Ринок, 5 збудований у XVI ст. Під час пожежі 1571 р. більша його частина виявилася ушкодженою, відтак після цього у 1571-1577 рр. його довелося відбудовувати.

zaxid.net

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.