Ірина Білик заявила про допомогу дітям атовців, щоб уникнути зриву концерту у Львові

Активісти націоналістичних організацій вважають, що співачка «прикривається дітьми»

Відома співачка Ірина Білик на своїй сторінці у Facebook опублікувала пост про свою допомогу дітям воїнів, загиблим в АТО, пише zaxid.net.

Публікація з’явилася за кілька днів після того, як активісти націоналістичних організацій заявилипро блокування її концерту 6 березня у львівській Опері, якщо вона не доведе свою проукраїнську позицію. Проте заява Білик активістів не вдовольнила і вони мають намір таки зірвати її львівський концерт.

«У мене відбулося вже 8 з 35-ти концертів мого нового українського турне. Я радію, що зали були переповнені, бо завдяки цьому можу частину зібраних у турі коштів направити на підтримку маленьких хлопчиків та дівчаток, татусі яких загинули внаслідок подій на Донбасі», –написала 14 лютого співачка.

 Ірина Білик заявила про допомогу дітям атовців, щоб уникнути зриву концерту у Львові

На запитання про те, чи цей пост з’явився після вимоги львівських активістів, продюсер Ірини Білик Олег Збаращук відповів ZAXID.NET дослівно таке: «Пост з’явився тому, що не хочеться кожному пояснювати, що Іра робить для України».

«Ми говорили з продюсером Ірини Білик Олегом Збаращуком про те, що вона має визнати Росію країною-агресором і Крим українською окупованою територією. Домовилися, що цього тижня Олег Збаращук вирішить у якій формі співачка зробить цю заяву. Той пост, який з’явився, нам не підходить, вона просто прикривається дітьми, що дуже цинічно, – прокоментував ZAXID.NET заяву Білик активіст «Добровольчого руху ОУН» Антон Петрівський. – Ми будемо думати у який спосіб протидіяти цьому концерту, зараз ми вживаємо привентивних заходів, щоб уникнути найгіршого сценарію. Відповідальність за те, щоб збурень не відбулося, лежить на продюсерові співачки».

Активісти «Добровольчого руху ОУН» (не плутати з ОУН) не вперше блокують концерти у Львові. У 2016 році, щоб уникнути зриву концерту, Івану Дорну довелось процитувати гімн України. Восени минулого року активісти правих організацій блокували концерт Сергія Бабкіна у клубі «Малевич».

Окрім вимог до Ірини Білик, активісти також звернулись до гендиректора Львівського театру опери та балету Василя Вовкуна з листом, в якому просять не допустити проведення концерту, якщо вона не виконає умов активістів.

У львівській Опері ZAXID.NET пояснили, що якщо стане відомо про небезпеку для відвідувачів, то про скасування концерту повідомлять не пізніше, аніж за 10 днів до нього.

«Найперше ми буде керуватися тим, чи це буде безпечно для глядачів. Ми в театрі не можемо керуватися тільки думкою активістів про те, що можна проводити, а що ні, – розповів ZAXID.NET Андрій Митроган, директор-розпорядник Опери. – Скажу відверто, що самі довго розглядали проведення цього заходу у Львові. Перемовини тривали від початку листопада до кінця грудня. Організатор концерту розповідав нам, що Ірина Білик готує концерт у зоні АТО, ми також поставили умову: не менше 50% репертуару має бути україномовним».

Це не перший випадок, коли концерт Ірини Білик бойкотують активісти. Влітку 2017 року в Одесі організатори скасували концерт співачки через обурення активістів за те, що вона у 2015 році відвідала анексований Росією Крим. Російський співак Філіп Кіркоров виклав у соцмережі фотографію з нею, але сама Білик заявила, що приїхала до Криму на весілля подруги, а з Кіркоровим зустрілася випадково.

Нагадаємо, раніше Львівську Оперу під керівництвом попереднього директора Тадея Едера часто критукували за виступи у театрі популярних виконавців, в тому числі і російських, які нічого спільного з оперним мистецтвом не мали. Відтак, новий генеральний директор Опери Василь Вовкун влітку 2017 року заявив, що орендувати будівлю театру можна буде лише під «високе мистецтво».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.