Індустріальний парк Sigma Park Yarychiv: перетворити Львівщину на Сінгапур

27 проектів інженерних комунікацій, очисних споруд, підведення електрики та газу, логістики. Понад 100 фахівців, які працювали над проектуванням. Та амбітні плани створити до 2-х тисяч робочих місць вже у 2018 році.

Індустріальний парк Sigma Park Yarychiv підвели підсумки бурхливого року та готується до нового етапу – будівництва першої черги. Про це йдеться на ZAXID.NET.

Після 15 лютого всі проекти були подані на державні експертизи і компанія забудовник PR Development нарешті зможе від «паперової» роботи перейти до спорудження першого на Львівщині індустріального парку, створеного з приватної ініціативи. Ділянку готують вже зараз: чистять від самосіву, відновлюють меліорацію.

А також максимум зусиль спрямовують на пошук інвесторів, адже Sigma Park Yarychiv – це 25 гектарів, які дозволять раціонально розмістити кілька великих та десяток менших підприємств. Планується, що це будуть представники харчової, фармацевтичної та легкої промисловості. Вже зараз як мінімум троє закордонних партнерів готові відкрити свої виробничі потужності на новому об’єкті. Шукали їх практично по всій Європі – представники компанії PR Development протягом минулого року за власний кошт здійснили поїздки у Польщу, Словаччину, Чехію, Німеччину, Швейцарію, Данію, Білорусь. На виставках та економічних форумах не лише переймали міжнародний досвід створення приватних Індустріальних парків, а й презентували інвестиційні можливості України та Львівського регіону.

«У нас дві глобальні цілі, – каже Роман Процак, співзасновник Sigma Park Yarychiv – знизити трудову міграцію та збільшити надходження до бюджетів місцевих громад. І формат Індустріального парку Sigma Park Yarychiv ідеально підходить для досягнення цих завдань. Адже ми заздалегідь попереджаємо інвесторів про те, що зарплата на їх підприємствах має бути хоча би як три мінімальні зарплати в Україні, це свого роду, обов’язкова умова для учасників Парку. До того ж, інвестори не лише будуть сплачувати податки – саме створення робочих місць, яких у нас заплановано близько 6-ти тисяч, призведе до зростання купівельної спроможності, що стимулюватиме зростання бізнесу в цілому».

Розвиток регіону через залучення інвестицій – шлях, який обирають чимало країн. І саме приватні Індустріальні парки, на відміну від державних, виступають ефективним інструментом для іноземних капіталовкладень. Причина, зокрема, і в тому, що такі бізнес-ініціативи є більш гнучкими та динамічними, спрямованими на конструктивний діалог з партнером, готовими до надання ширшого кола послуг через створення супроводжуючих підрозділів. Так, у сусідніх Білорусі та Польщі, такі Парки стимулюють економіку, позитивно позначаються на інфраструктурі, сприяють тому, що люди працюють на місцях та залишаються поряд з рідними. А в перспективі це ще й розвиток освітнього потенціалу через створення прошарку фахівців у співпраці навчальних закладів та бізнесу. Компанія PR Development також іде в цьому напрямі, започаткувавши майданчик для налагодження співпраці навчальних закладів та учасників Індустріального парку. А це означає, що випускник професійного училища або ліцею, гарантовано зможе отримати місце праці в одній з міжнародних компаній, які відкриють представництва на території Парку.

Презентація індустріального парку Sigma Park Yarychiv під час Міжнародного економічного форуму у Львові © zaxid.net

Презентація індустріального парку Sigma Park Yarychiv під час Міжнародного економічного форуму у Львові © zaxid.net

Попереду чимало роботи, але тепер її результати будуть помітні неозброєним оком. Адже етап слухань, погоджень, дозволів майже завершено і вже незабаром буде закладено перший камінь у фундамент Індустріального парку Sigma Park Yarychiv. Всього у планах компанії PR Development створення цілої мережі, що включатиме 11 приватних Парків у Львівській області – 11 ідеальних маєтків для розвитку потенціалу регіону, нарощення промислової потужності, створення нових можливостей. Розташування майбутніх парків продумано так, аби покривати практично всі регіони та забезпечити мешканців високооплачуваною робою за місцем проживанням.

Модель Індустріальних парків є надзвичайно перспективною, адже може змінити глобальну кон’юнктуру та вивести Україну в лідери міжнародного економічного ринку, – переконані ініціатори створення Індустріального парку Sigma Park Yarychiv. Тому й сподіваються, що держава не стоятиме осторонь і на законодавчому рівні створюватиме привабливі умови для закордонних партнерів. А зі свого боку, забудовник зробить все можливе для того, аби вести бізнес на Львівщині було комфортно. Для цього PR Development створює керуючу компанію, яка буде займатися обслуговуванням парків та представлятиме інтереси учасника Індустріального Парку в державних і громадських організаціях.

Також один із найбільших індустріальних девелоперів Європи – нідерландська компанія СТР у 2015 році перемогла в міжнародному конкурсі на управління ще одним технопарком у Рясне-2.

У будівництво індустріального парку на цій ділянці нідерландці зобов’язалися інвестувати 50 млн євро і створити понад 3 тис. робочих місць. Однак місцеві мешканці неодноразово протестували проти цього будівництва, а між Львовом і селом Рясне-Руська виникали конфлікти щодо того, чия це земля.

16 листопада 2017 року депутати Львівської міськради затвердили меморандум про порозуміння між Львівською міською радою та Рясне-Руською сільрадою. Меморандум передбачає погодження меж Львова та вирішення 25-річного конфлікту щодо цього питання. Укладення цього меморандуму підтримали 44 депутати ЛМР.

Sigma Park Yarychiv

У пояснювальній записці до меморандуму зазначено, що йдеться про 209 га землі, яка знаходиться на межі між Львовом та Рясне-Руською сільрадою. У мерії запевняють, що це земля Львівської міськради, а Рясне-Руське претендувало на ці ділянки. Поблизу цих ділянок передбачено будівництво індустріального парку, яке блокують селяни, зокрема й через земельні питання.

Цей документ також мають розглянути депутати Рясне-Руської сільради. Якщо вони підтримають цей меморандум, то його можна буде подавати на затвердження у обласну та Верховну Раду.

Виділені на карті земельні ділянки загальною площею 209 га поблизу вул. Шевченка та заводу Львівхімсільмаш стали предметом суперечки між Львовом і Рясне-Руським © zaxid.net

Виділені на карті земельні ділянки загальною площею 209 га поблизу вул. Шевченка та заводу Львівхімсільмаш стали предметом суперечки між Львовом і Рясне-Руським © zaxid.net

23 лютого 2018 року на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради було прийнято рішення «Про затвердження Стратегії розвитку громади Рясного».

“У  цей час наша велика делегація від міста Львова, куди входять і депутати міської ради, і активні мешканці, перебувають в Чехії в м. Брно, де вони розглядають індустріальний парк, який збудований компанією СТР. Найближчим часом розпочнуть роботи на цій території. Було багато різних дискусій та суперечок, але здоровий глузд переміг, та амбіційна ціль – створити тисячі нових робочих місць на Рясне – стає реальною. Наступний крок – значні інвестиції в інфраструктуру. Є плани щодо вул. Суботівської, цю дорогу однозначно треба буде робити. З наступного року вже має відкритись фінансування Європейського інвестиційного банку щодо реконструкції вул. Шевченка, бо інфраструктура – це дуже важливий елемент. Також, купуючи нові автобуси, ми будемо суттєво покращувати сполучення з Рясне”, – розповів Андрій Садовий.

За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України станом на 07.09. 2017 року до Реєстру індустріальних (промислових) парків внесено 26 індустріальних парків, 5 із них територіально локалізовані у Львівській області: «Львівський індустріальний парк «Рясне–2», Яворівський індустріальний парк, Кам’янка-Бузький індустріальний парк, Новороздільський індустріальний парк, Індустріальний парк «СІГМА Парк Яричів».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.