Хірурги обласного «Охматдиту» врятували 6-річну дівчинку, яка проковтнула деталь від засобу для інгаляцій (небулу)

Як розповідають у Львівській обласній клінічній дитячій лікарні «Охматдит», сімʼя дитини зі Львова. Старший брат дівчинки хворів бронхітом і мама робила йому інгаляції. Випадково деталь від засобу для інгаляцій впала на підлогу. Мама цього не помітила. Деталь (небулу) схопила 6-річна Андріана та ймовірно нею гаючись і проковтнула. Опісля – ще поїла.

Джерело: ЛОДА.

1 (2)Деталь, яку вдалося вийняти під час операції (для розуміння розміру поруч копійка)

Згодом, у дівчинки з’явилися перші симптоми: почалися позови до блювання. Андріана почала душитися власною слиною і не могла ковтати. З такими скаргами сім’я звернулася до «Охматдиту».

«Ми зробили знімок. На рентгенографії не було видно ніяких змін. Але клініка стороннього тіла стравоходу, тобто непрохідності стравоходу була. Відтак, ми прийняли рішення провести діагностичну езофагоскопію. Під час процедури ми побачили, так сказати, аж вкінці тунелю цю деталь від інгаляцій. А вкінці тунелю, тому що над небулою була пережована сосиска, яку теж треба було забрати аби дістатися до самої деталі засобу. Довго тривала ця операція», – розповів дитячий хірург лікарні Олександр Колодій.

На наступний день у задовільному стані дівчинку виписали. Вона вже змогла нормально їсти та ковтати.

У ЛОКДЛ «Охматдит» наголошують батькам:  В місяць до шпиталю поступає 3-4 дитини зі сторонніми тілами стравоходу. Це і монети, і деталі конструктора. Крім цього, бувають випадки, коли сторонні предмети потрапляють у дихальні шляхи. Відтак, будьте уважні! Забирайте будь-які малі деталі із кімнати аби ваша дитина не змогла випадково їх знайти.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.