п`ятниця, 12 квітня

Громада готова до акцій протесту проти будівництва сміттєвого заводу на Рясному

smittya-2Депутати, громадські активісти та прості люди з Рясного, Рясного-2, Рясної Руської, Левандівки, Білогорщі готові до активних, організованих мирних акцій протесту проти будівництва на території «Львівхімсільмашу» комплексу сміттєпереробних підприємств.

Про це йшлося на громадських слуханнях щодо будівництва комплексу сміттєпереробних підприємств на Рясному.

Читайте також: У Львові встановили першу сміттєсортувальну лінію

Спочатку слово взяв Роман Дуда, представник громадської організації «Розвиток громади». Він повідомив:

«Ми зібрали понад 700 підписів з проханням не будувати цього заводу на Рясному. Виглядає, що думка громади цілком зрозуміла, і зараз ми повинні проголосувати за неї. А вона така: у нас тут буде, як у Грибовичах – вони привезуть сміття, скло заберуть, папір заберуть, метал заберуть, а решту закопають на тих 10 гектарах, які зараз хочуть взяти для «Львівспецкомунтрансу».

Його підтримав Остап Малишняк, активіст, який першим ще у липні сфотографував вже завезену «Захід Ресурс Плюс» лінію для пресування сміття та поширив цю інформацію.

«Люди з Рясного та Білогорщі ще влітку «засікли», як туди курсують машини зі сміттям. Тоді ми звернулися в екологічну інспекцію, і пан Малишняк сказав, що це – катастрофа, а пані Маруняк з міської ради сказала, що там нічого немає! Та коли ми змогли прорватись туди на територію «Сільмашу», то побачили цей пресик та сміття. Ми забили на сполох і звернулись, зокрема, до депутатів та організували громаду. Тоді питання вдалося відстояти, але тепер знову починається.

Не можна мовчати і чекати. Адже вже оголошено тендер на пресування сміття на Рясному і влада міста готова віддати понад 70 млн грн в рік якомусь приватному підприємству за переробку у нас тут сміття. Вони візьмуть гроші, відокремлять цінні матеріали, решту закопають і заберуться звідси, а нам з тим сміттям жити. А потім ще 40 млн євро кредиту і почнуть будувати величезний завод і невідомо де?

Наша сьогоднішня зустріч є дуже важливою, бо ми побачили одне одного і зрозуміли, що, окрім розмов у себе вдома на кухні, ми можемо об’єднатись і вийти. І ми маємо бути готовими отак, як прийшли сюди – прийти під міськраду, коли за це питання (виділення 10 га на Рясному для «Львівспецкомунтранс» – ред.) будуть голосувати, а голосувати його точно будуть і то вже дуже скоро».

Підсумував та структурував сказане активістами депутат ЛМР від Білогорщі Тарас Гупало.

«У нас в Білогорщі вже відбулись три подібних зустрічі і наступна вже буде, напевне, більш радикальною, протестною. Першим нашим виїзним організованим кроком має бути присутність у понеділок о 13.00 на комісії архітектури та містобудування, де присутні заслухають доповідь керівника «Львівспецкомунтрансу» щодо їх планів на ту ділянку на Рясному. Нам вдалося перенести це питання з минулої сесії, але воно ще не вирішене і Садовий, звичайно ж, спробує його провести. І він починає з отої комісії у понеділок. А далі 28 листопада буде проведено тендер оператора сміттєпресувального заводу на Рясне, де переможці заздалегідь відомі. А це люди Януковича і Льовочкіна, які пограбували нашу державу, помагали Садовому красти перед Євро-2012 і зараз йдуть йому на допомогу. Це, я не побоюсь сказати вголос – сміттєва мафія».

Нагадаємо, що нещодавно у СШ № 92 на Рясному відбулися громадські слухання стосовно ідеї ЛМР розмістити на території промзони «Львівхімсільмаш» лінії для сортування сміття, а також у результаті вже оголошеного тендеру – заводу для пресування твердих побутових відходів. На слуханнях були присутні представники громади мікрорайонів Рясне, Рясне-2 та Левандівка, також сіл Рясна- Руська та Білогорща. Всі люди одноголосно проголосували проти планів мерії розмістити на прилеглих землях комплексу сміттєпереробних підприємств.

Намір громади заборонити зведення сміттєпереробного підприємства на Рясному також підтримав голова ЛОДА Олег Синютка.

А головний еколог області Микола Маланич, повідомив, що у випадку з переробкою сміття на Рясному від ЛМР в екологічну інспекцію не надходило жодного документу.

zik.ua

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: